M.I.A. w Polsce

Naczelna buntowniczka branży muzycznej przyjedzie na 15. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity i spotka się z warszawską widownią!

„MATANGI / MAYA / M.I.A.” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„MATANGI / MAYA / M.I.A.” (źródło: materiały prasowe organizatora)

M.I.A. przyjedzie do Warszawy z okazji polskiej premiery filmu MATANGI / MAYA / M.I.A. w reżyserii Steve’a Loveridge’a. Na 15. Festiwalu Filmowym Millennium Docs Against Gravity odbędą się aż dwa spotkania widowni festiwalu z artystką – w piątek, 11 maja, w Kinie Luna i w sobotę, 12 maja, w Kinotece.

M.I.A. – wokalistka, kompozytorka, producentka, ma na swoim koncie nominację do Oscara za utwór Paper Planes wykorzystany w filmie Slumdog. Milioner z ulicy Danny’ego Boyle’a, pięć świetnie przyjętych płyt, niezliczone okładki magazynów i trasy koncertowe. Teraz polska publiczność będzie mogła jeszcze lepiej poznać tę artystkę – dzięki filmowi powiadającemu jej historię.

15. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w dniach od 11 do 20 maja w Warszawie i Wrocławiu, w Gdyni od 16 do 25 maja, w Lublinie od 14 do 21 maja. Lokalna edycja festiwalu będzie miała miejsce także w Bydgoszczy, która odbędzie się w dniach od 19 do 26 maja.

Film MATANGI / MAYA / M.I.A. w reżyserii Steve’a Loveridge’a, oparty na nigdy wcześniej niepokazywanych materiałach archiwalnych autorstwa M.I.A., jest intymnym portretem tej nietuzinkowej artystki, pokazującym, w jaki sposób wykorzystuje ona muzykę pop jako narzędzie polityczne i dlaczego tak bardzo zależy jej na byciu outsiderką zbuntowaną wobec ograniczeń, niesprawiedliwości systemu, hipokryzji i zakłamania politycznego. Producentka łączy w swojej twórczości wiele różnych gatunków, w tym hip-hop, ragga, dancehall i electro.

W piątek 11 maja odbędzie się polska premiera filmu MATANGI / MAYA / M.I.A., która odbędzie się w Kinie Luna o godz. 19.00. Po premierze spotkanie z artystką. Kolejna szansa na spotkanie już następnego dnia – po projekcji filmu w warszawskiej Kinotece, która rozpocznie się o godz. 20.30.

M.I.A. w Polsce
Spotkania z wokalistką: 11 maja w Kinie Luna oraz 12 maja w Kinotece
Warszawa

Dodaj komentarz