IN–BETWEEN Xuying Wang w Galerii BB

Od 14 kwietnia do 15 maja 2018 roku w Galerii BB we Wrocławiu prezentowana jest wystawa Xuying Wang pt. IN–BETWEEN. Finisaż wystawy zaplanowano na 12 maja.

Plakat wystawy Xuying Wang (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat wystawy Xuying Wang (źródło: materiały prasowe organizatora)

Twórczość Xuying Wang dokumentuje metamorfozę, której młoda artystka doświadczyła dzięki przeprowadzce do Polski. Zanurzenie w europejskim kręgu kulturowym przeobraziło jej osobowość, a w konsekwencji również styl twórczości – mówi Maja Prus. – W swoich pracach Xuying Wang odnosi się do rozmaitych sprzeczności i różnic kulturowych, które wzbogacają osobowość, pozwalają dostrzec inne perspektywy i dzięki temu kształtują drogę twórczą. Wykorzystuje także rozwiązania typowe dla grafiki Dalekiego Wschodu oraz motywy znane z japońskiej kultury popularnej. Ceramika Xuying Wang łączy wpływy estetyczne różnych kultur, ale też funkcjonalizm ze sztuką dekoracyjną – dodaje.

Xuying Wang – Urodziła się w 1990 roku w Dalian, prowincja Liaoning, Chiny. Ukończyła z wyróżnieniem studia licencjackie w dziedzinie sztuki publicznej, Tianjin Academy of Fine Arts, Tiencin, Chiny, 2013. Dyplom magisterski uzyskała w Pracowni Serigrafii prof. Christophera Nowickiego, Wydział Grafiki i Sztuki Mediów, Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, 2015. Obecnie w trakcie studiów doktoranckich na tej tym samym wydziale w Pracowni Ekspansji Graficznej prof. Małgorzaty Warlikowskiej, Artystycznej. Swoje prace prezentowała na wystawach w Polsce, Chinach, Afganistanie, Australii, Iranie i Wielkiej Brytanii. Zajmuje się sitodrukiem, grafiką eksperymentalną, ceramiką i sztuką w przestrzeni miejskiej, m.in. muralami.

Xuying Wang, IN–BETWEEN
Od 14 kwietnia do 15 maja 2018 roku
Finisaż: 12 maja 2018 roku o godzinie 17.00
Galeria BB we Wrocławiu

Dodaj komentarz