Premiera singla zespołu Plug&Play

16 kwietnia odbyła się premiera najnowszego singla zespołu Plug&Play. Piosenka Someday jest dostępna zarówno w wersji fizycznej, jak i dystrybucji cyfrowej. Tego samego dnia ukazał się teledysk.

Plug&Play (źródło: materiały prasowe)

Plug&Play (źródło: materiały prasowe)

Piosenką Someday Plug&Play przerywają milczenie, będące wynikiem pracy nad płytą – pełnej poszukiwań i eksperymentów stylistycznych. W ramach tworzenia albumu zespół kilkukrotnie wyrzucał wszystko do kosza i palił mosty, aż wreszcie nawiązał współpracę z Remkiem Zawadzkim, producentem i muzykiem mającym wkład w płyty takich zespołów jak Afro Kolektyw, Crab Invasion, Daga Dana, Emma Dax, Newest Zealand czy Rita Pax. W efekcie współpracy powstaje album inspirowany wieloma gatunkami i stylami muzycznymi, przy tym spójny brzmieniowo i niezwykle świeży. Najnowsze wydawnictwo, oprócz tanecznego i ujmująco lirycznego w warstwie tekstowej Someday, zawiera przeróbkę utworu Mówili na nią Słońce autorstwa duetu Korzyński / Dutkiewicz, w latach 90. rozsławionego wykonaniem Roziego Rozmusa. To swoisty hołd dla lat dzieciństwa i dorastania członków Plug&Play oraz twórcze ujęcie wybitnie chwytliwej melodii.

Plug&Play to polski zespół powstały na fali indie rock revival w Lublinie. Mają na koncie kilka wydawnictw płytowych oraz EP-ek oraz staż koncertowy na scenach polskich i zagranicznych. Ich styl, mający korzenie w klimatach typowo zimnofalowych i dance punkowych, to obecnie energetyczne alternatywne granie oparte na indiepopowych brzmieniach i wkręcających się w ucho melodiach. Premiera albumu przewidziana jest na jesień 2018 roku.

Zespół znany z łączenia melodii, które kojarzą się z lepszą stroną lat osiemdziesiątych, ze współczesnymi tanecznymi rytmami. Znakiem rozpoznawczym Plug&Play jest szeroko pojmowane elektryczne i elektroniczne brzmienie oraz intrygujące a także przeciwstawiające się stereotypom instrumentarium. Męsko-damskie wokale oraz stylistyczne skoki w bok sprawiają, że ich styl jest nie do podrobienia.

W 2012 roku grupa wydała debiutancki album Why So Close?, który został bardzo dobrze przyjęty przez dziennikarzy muzycznych w kraju jak i za granicą. Zespół wystąpił na najważniejszych festiwalach w Polsce: Opener Festival, OFF Festival czy Festiwal w Jarocinie, gdzie zdobyli wyróżnienie. Zespół odwiedził m.in. Niemcy (Berlin) oraz został zaproszony do Paryża, na EuroMusic Contest 2014.

Plug&Play zdążyli zaskarbić sobie uznanie blogosfery oraz zainteresowanie dziennikarzy muzycznych. Wydana w 2013 roku Reisefieber EP uznana została m. in. przez blog „We are from Poland” EPKĄ ROKU. Koncerty grupy, organizowane zarówno w Polsce, jak i te zagraniczne, to konkretna porcja witalnego grania, kompozycji przemyślanych i wykonywanych z pełnym scenicznym zaangażowaniem. Charyzmatyczni członkowie zespołu zjednują sobie coraz to liczniejsze grono fanów zafascynowanych ich talentem.

Nowe wydawnictwo jest już czwartym singlem po Orphan Ghost, Dancing like Madonna i For us it’s just the start zwiastującym drugi studyjny album lubelskiej formacji.

Zespól tworzą: Kuba Majsiej (wokal, gitara, syntezatory), Wojciech Papierz (bas), Wojciech Bernatowicz (syntezatory), Maciej Stachyra (perkusja), Luiza Orpik (wokal, gitara).

Plug&Play, premiera singla Someday
16 kwietnia 2018 roku
Make Musci Agency

Dodaj komentarz