Kiedy Chopin spotyka się z The Beatles

Amerykańska pianistka o polskich korzeniach, specjalizująca się w twórczości Fryderyka Chopina i wielka fanka kultowego zespołu The Beatles, realizuje aktualnie stypendium Fulbrighta na Wydziale Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pamela Howland wystąpi 28 kwietnia w Starym Browarze.

„Chopin meets The Beatles” – plakat koncertu (źródło: materiały prasowe)

„Chopin meets The Beatles” – plakat koncertu (źródło: materiały prasowe)

Artystka wyraża swój talent i pasję w dość niekonwencjonalny sposób, łącząc muzykę klasyczną z popularną. Dźwięki stanowią dla niej język komunikacji z publicznością, która z zamiłowaniem słucha oryginalnych aranżacji Beatlesów w połączeniu z kompozycjami Chopina. Niezwykły jest również sposób rozmowy Howland z jej odbiorcami, która z równym zamiłowaniem opowiada zarówno o pop-rockowym zespole jak i czcigodnym wirtuozie.

To wyjątkowe spotkanie dwóch gatunków muzyki, tak odrębnych, a jednak możliwych do połączenia. Pamela Howland robi to mistrzowsku, tym bardziej cieszymy się, że zagra na fortepianie Yamaha z naszego salonu – mówi Mateusz Jędrzejczak, manager sklepu muzycznego w Starym Browarze.

Jedną z największych nagród artystki była historia, która przytrafiła jej się w Polsce. Grając preludia nieopodal Bazyliki św. Krzyża w Warszawie, nagle pojawiła się tam limuzyna z przyciemnionymi szybami pod eskortą policji. Ku zdumieniu wszystkich, zza uchylonej szyby wyłonił się sam Paul McCartney, który z aprobatą pomachał do artystki i pokazał jej kciuka w górę!

Pamela Howland, Chopin meets The Beatles
28 kwietnia 2018 roku
Stary Browar w Poznaniu

Dodaj komentarz