Jazzanova – legendarny kolektyw powraca

Legendarny kolektyw Jazzanova wraca z singlem Rain Makes The River z udziałem Rachel Sermanni i zapowiada album The Pool. Premiera krążka już w czerwcu, zaś 15 września zespół pojawi na koncercie w warszawskiej Progresji.

Jazzanova (źródło: materiały prasowe wytwórni)

Jazzanova (źródło: materiały prasowe wytwórni)

Jazzanova to – obok takich twórców jak St.Germain, The Cinematic Orchestra czy Nils Peter Molvaer – grupa uznawana za najważniejszą w nurcie nu jazzu, który na początku wieku połączył jazzową tradycję z tanecznymi rytmiami i elektronicznymi brzmieniami. Berlińczycy nie kryli swojej miłości do katalogu wytwórni Blue Note, a także do pozycji z serii Polish Jazz, równocześnie zaś bliskie im były brzmieniowe poszukiwania takich twórców jak Herbert, Sofa Surfers czy debiutujący równolegle z nimi Bonobo.

Album The Pool to nowe oblicze Jazzanovy i świadectwo ich nieustannego rozwoju. Pierwszy singiel to Rain Makes The River:  piosenka nagrana wspólnie ze szkocką wokalistką Rachel Sermanni.

Jej anielski głos i przejmująca interpretacja dodają nowego wymiaru do basowe linii i mocnego rytmu tej piosenki – mówi Axel Reinemer, jeden z członków grupy.

Pisanie i nagrywanie Rain Makes The River pokazało, że wystarczy mieć przy sobie dobrych, cierpliwych i zaufanych ludzi, aby stworzyć coś, co jest prawdziwe i pełne ducha – odwdzięcza się Rachel.

Singiel to zaledwie pierwsza odsłona płyty pełnej niespodzianek i znakomitych gości, których zespół ujawni w najbliższym czasie.

Jazzanova zdobyli uznanie jako wybitni autorzy remiksów, świetni didżeje i kuratorzy. Najpierw zachwycili wybitnym zbiorem The Remixes 1997-2000, by po paru latach przygotowań objawić producencki talent na autorskim debiucie In Between z 2002 roku. Na kolejny krążek Of All The Things fani czekali następne 6 lat. Od tego czasu grupa podpisała jeszcze wydawnictwo Funkhaus Studio Sessions nagrane na żywo przez septet z towarzyszeniem wokalisty z Detroit – Paula Randolpha. W międzyczasie muzycy pracowali nad kolejnymi remiksami, współtworzyli wytwórnię Sonar Collective, firmowali ciekawe kompilacje (np. Kings Of Jazz) i soundtrack do teatralnego spektaklu Belle Et Fou.

Jazzanova, The Pool
29 czerwca 2018 roku
NoPaper Records

Dodaj komentarz