Jak rozmawiać (z dziećmi) o sztuce współczesnej?

Galeria BWA Zielona Góra zaprasza na spotkanie Jak rozmawiać (z dziećmi) o sztuce współczesnej?, w którym wezmą udział Ewa Stiasny z Wydawnictwa Dwie Siostry, oraz Sebastian Cichocki, Łukasz Gorczyca i Ewa Solarz, autorzy książek o sztuce dla dzieci.

„Jak rozmawiać (z dziećmi) o sztuce współczesnej?” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Jak rozmawiać (z dziećmi) o sztuce współczesnej?” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zaproszono do rozmowy twórców książek, które są jednocześnie: świetnym źródłem informacji o współczesnych sztukach wizualnych, niezbędnikiem każdego pedagoga, który chce przybliżyć ten temat swoim uczniom, wreszcie – pomocnikiem rodzica we wprowadzaniu swoich dzieci w świat sztuki.

Sebastian Cichocki (S.Z.T.U.K.A. ilustracje A. i D. Mizielińscy), Łukasz Gorczyca (Bałwan w lodówce, il. Krzysztof Gawronkiewicz, wyd. FSP ING) i Ewa Solarz (D.E.S.I.G.N. il. A. i D. Mizielińscy) to kuratorzy i fachowcy w tworzeniu wystaw sztuki współczesnej. Wiedzą jednocześnie, jak opowiadać o niej tak, by zainteresować również bardzo młodych odbiorców. W trakcie spotkania autorzy książek opowiedzą o ich powstawaniu i swoich sposobach rozmowy z widzami a Ewa Stiasny zaprezentuje działalność Wydawnictwa Dwie Siostry oraz przeprowadzi warsztaty plastyczne. 26 marca w Bolonii podczas największych targów książki dziecięcej na świecie, Bologna Children’s Book Fair, Wydawnictwo Dwie Siostry ogłoszone zostało Najlepszym Europejskim Wydawcą Dziecięcym Roku.

Kuratorką spotkania jest Małgorzata Dobrucka.

Jak rozmawiać (z dziećmi) o sztuce współczesnej?
20 kwietnia 2018 roku, od godz. 15.00
Galeria BWA Zielona Góra

Dodaj komentarz