Małgorzata Szumowska jurorką Netia OFF CAMERA

Reżyserka takich filmów, jak: W imię, Body/Ciało czy Twarz przewodniczy Jury podczas 11. Netia OFF CAMERA. Razem z Giną Gershon i Thomasem Kretschmannem zdecyduje do kogo trafi Krakowska Nagroda Filmowa – 100 000 USD.

Netia OFF CAMERA (źródło: materiały prasowe organizatora)

Netia OFF CAMERA (źródło: materiały prasowe organizatora)

Małgorzata Szumowska jest reżyserką, scenarzystką i producentką należącą do najciekawszych współczesnych polskich filmowców rozpoznawalnych na arenie międzynarodowej. To laureatka wielu prestiżowych nagród: zdobyła Srebrnego Lamparta na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno za 33 sceny z życia. Jej W imię … wyróżniono nagrodą Teddy dla najlepszego filmu fabularnego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, otrzymała również Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszego reżysera Body/Ciało. Jest także laureatką Europejskiej Nagrody Filmowej. Film Twarz, jej siódma pełnometrażowa fabuła, otrzymał w tym roku w Berlinie srebrnego Niedźwiedzia Grand Jury Prize. Małgorzata Szumowska nie po raz pierwszy będzie pełnić rolę jurorki. Oceniała filmy podczas 66. edycji festiwalu w Berlinie.

Małgorzata Szumowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Małgorzata Szumowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Do Małgorzaty Szumowskiej dołączy Gina Gershon. Międzynarodowy rozgłos zapewnił jej w udział w produkcji Showgirls Paula Verhoevena. Wystąpiła w Graczu u Roberta Altmana. Krytycy docenili jej rolę w Brutalnych pieniądzach braci Wachowskich i kryminale Palmetto Volkera Schloendorffa. Wielbiciele kina akcji wspominają jej kreację w Bez twarzy Johna Woo, gdzie partnerowała Johnowi Travolcie i Nicolasowi Cage’owi. Znana jest również z roli szefowej agencji detektywistycznej w serialu telewizyjnym Snoops. Brawurowo zagrała Donatellę Versace w filmie Versace. Geniusz, sława i morderstwo. Jest utalentowana również muzycznie. Pojawiła się w teledysku Lenny’ego Kravitza do piosenki Again, podczas festiwalu Sudance zaśpiewała piosenkę z muzykami z zespołu Guns N’ Roses, w jednym z odcinków Glee zachwyciła coverem piosenki I’m So Excited.

Thomas Kretschmann jest znany szerszej publiczności dzięki roli w Pianiście Romana Polańskiego. Kretschmann grał m.in. w W rękach wroga, filmie Głowa w chmurach oraz słynnym niemieckim Upadku. Został także wysłany w świat przyszłości w Resident Evil: Apokalipsa. Doskonale sprawdził się również w roli króla Persji i Jana Pawła II.

Jury pod przewodnictwem Małgorzaty Szumowskiej oceni dziesięć pierwszych lub drugich filmów reżyserów z całego świata, pokazywanych w ramach Konkursu Głównego Wytyczanie Drogi. To część projektu Obraz świata / Świat w obrazach.

11. Netia OFF CAMERA
Od 27 kwietnia do 6 maja 2018 roku
Kraków

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR