Ruszył nabór filmów do konkursów 25. Etiuda&Anima

Rozpoczął się nabór filmu do konkursów 25 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima i potrwa do 30 czerwca. Jak co roku przyjmowane są zgłoszenia z całego świata do konkursów Etiuda oraz Anima.

Nabór do konkursów 25. Festiwalu Etiuda&Anima (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nabór do konkursów 25. Festiwalu Etiuda&Anima (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ponadto po raz drugi trwa nabór do konkursu Anima.Pl – konkursu polskich krótkometrażowych filmów animowanych. Polscy twórcy będą mieli okazję porównać swoje prace na rodzimym gruncie a widzowie otrzymają niecodzienną okazję zobaczenia, jak wartościowe i różnorodne są animacje stworzone przez Polaków.

ANIMA.PL

O udział w festiwalowym konkursie ANIMA.PL mogą ubiegać się polskie (tzn. wyprodukowane w Polsce lub zrealizowane przez polskich twórców za granicą, z udziałem koprodukcyjnym polskich producentów) filmy animowane – profesjonalne, etiudy studenckie oraz filmy niezależne, o czasie trwania do 30 minut projekcji, zrealizowane w latach 2017–2018, których kopie zostaną nadesłane do Biura Organizacyjnego Festiwalu w postaci pliku cyfrowego (mp4, mov, lub linku do filmu na ogólnodostępnej platformie video).

ANIMA

O udział w festiwalowym konkursie ANIMA mogą ubiegać się filmy animowane (profesjonalne, etiudy studenckie oraz filmy niezależne), o czasie trwania do 30 minut projekcji, zrealizowane w latach 2016 – 2018, których kopie zostaną nadesłane do Biura Organizacyjnego Festiwalu w postaci pliku cyfrowego (mp4, mov, lub linku do filmu na ogólnodostępnej platformie video).

ETIUDA

O udział w festiwalowym konkursie ETIUDA mogą ubiegać się etiudy studenckie oraz filmy dyplomowe (z wyjątkiem filmów animowanych), powstałe w szkołach filmowych i artystycznych w ramach procesu dydaktycznego, o czasie trwania do 30 minut projekcji, zrealizowane w latach 2016 – 2018, których kopie projekcyjne zostaną nadesłane do Biura Organizacyjnego Festiwalu w postaci pliku cyfrowego (mp4, mov, lub linku do filmu na ogólnodostępnej platformie video).

Regulaminy konkursów dostępne są na stronie organizatora.

25. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima
Od 20 do 25 listopada 2018 roku
Kraków

Dodaj komentarz