IX Festiwal Literatury i Teatru Between. Pomiędzy

W dniach od 14 do 20 maja odbędzie się dziewiąta edycja Festiwalu Between. Pomiędzy. W tym roku tematem przewodnim są Mapy.

Festiwal Literatury i Teatru „Between.Pomiędzy” plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Literatury i Teatru „Between. Pomiędzy” plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Organizowany od dziewięciu lat festiwal szkicuje własną geografię kulturową, która bezwiednie kieruje nas ku nieoczywistym kontekstom, zapomnianym traktom i twórczym rubieżom. Podczas spotkań z literaturą, teatrem, muzyką – czy też innymi formami sztuki – przytrafiają się przygody o charakterze bardziej lub mniej metaforycznym. Festiwal Between.Pomiędzy daje okazję, aby prowadzone na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego badania w sposób praktyczny wprowadzać w przestrzeń publiczną.

Dzięki współpracy z Teatrem Wybrzeże możliwe są prezentacje przedstawień, wymagających większych przestrzeni teatralnych. Na deskach Dużej Sceny Teatru Wybrzeże będziemy mogli obejrzeć spektakl Mapa i Terytorium w reżyserii Eweliny Marciniak, powstały na podstawie powieści Michela Houellebecqa. Na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie, Jarosław Fret, reżyser i założyciel Teatru ZAR, w oryginalny sposób mierzyć się będzie z dramatem Samuela Becketta Ostatnia taśma. Również na Scenie Kameralnej zaprezentujemy Dziady. Noc drugą Teatru Wierszalin. Autorska interpretacja trzeciej części Dziadów proponowana przez Piotra Tomaszuka otwiera drogę do dalszych dyskusji nad dziełem Adama Mickiewicza, które przeprowadzimy przy wsparciu trójmiejskich badaczy europejskiego romantyzmu.

Teatr ZAR, Ostatnia taśma – środa, 16 maja 2018, godz. 19.30, Scena Kameralna Teatru Wybrzeże

Teatr Wierszalin, Dziady. Noc druga – czwartek, 17 maja 2018, godz. 19.00, Scena Kameralna Teatru Wybrzeże

Teatr Wybrzeże, Mapa i terytorium – sobota, 19 maja 2018, godz. 18.00, Duża Scena Teatru Wybrzeże

IX Festiwal Literatury i Teatru Between. Pomiędzy
Od 14 do 20 maja
Sopot, Gdańsk, Gdynia

Dodaj komentarz