90 lat kierunku Architektura Wnętrz UAP

W dniach od 16 do 27 kwietnia w Atrium Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu odbędzie się wystawa z okazji jubileuszu 90-lecia istnienia kierunku Architektura Wnętrz, najstarszego tego typu w Polsce.

„Światowid” z 23 lipca 1932 roku (źródło: materiały prasowe UAP)

„Światowid” z 23 lipca 1932 roku (źródło: materiały prasowe UAP)

Celem ekspozycji jest przybliżenie dorobku obejmującego cały okres istnienia kierunku, począwszy od Państwowej Szkoły Sztuk Zdobniczych i Przemysłu Artystycznego, po Uniwersytet Artystyczny.

Prezentacja multimedialna ukazuje spektrum podejmowanej na przestrzeni lat problematyki, realia epok i zróżnicowanie osobowości środowiska, ubogacające jego historię. Prezentowane są archiwalne i współczesne osiągnięcia studentów oraz projekty i realizacje ich nauczycieli powstałe w ramach Zakładu doświadczalnego czy fenomenu „Poznańskiej szkoły mebla”.

Wystawa ma charakter wspólnej wypowiedzi wszystkich obecnych pedagogów tworzących kierunek — jest podsumowaniem naszej aktualnej kondycji zawodowej, a zatem i oferty dydaktycznej proponowanej nowym pokoleniom studentów. Przede wszystkim jest jednak okazją do przywołania tradycji i hołdem dla jej nieżyjących nestorów.

Wystawa 90 lat kierunku Architektura Wnętrz
Od 16 do 27 kwietnia 2018 roku
Atrium, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR