• 2018-04-18

FeTA po raz dziewiętnasty

Tegoroczna 19. edycja Festiwalu zyskała miano Festiwalu ewidentnych Talentów Aktorskich i z taką pointą będziemy kontynuować nasz Festiwal w kolejnych latach. Festiwal rozpocznie się 19 kwietnia we Wrocławiu.

19. Festiwal ewidentnych Talentów Aktorskich (źródło: materiały prasowe organizatora)

19. Festiwal ewidentnych Talentów Aktorskich (źródło: materiały prasowe organizatora)

Od ponad osiemnastu lat Festiwal ewidentnych Talentów Aktorskich FeTA pozwala mówić młodym aktorom z całej bez mała Polski, co im w duszy gra, wyzwala pragnienie i odwagę pokazywania siebie, a także daje możliwości sprawdzenia swoich umiejętności scenicznych. Z drugiej strony Festiwal wychowuje kolejne pokolenia wybitnych aktorów. Wraz z osiągnięciem przez FeTA pełnoletniości organizatorzy doszli do wniosku, że Talent Aktorski laureatów konkursu na monodram nie jest ewentualny, ale jest to Talent ewidentny.

Festiwal pomógł wielu młodym aktorom dostać się do szkół teatralnych i zaistnieć na scenie, planach filmowych czy międzynarodowych przeglądach teatralnych. FeTA to dla młodych talentów przestrzeń do samorozwoju oraz okazja, by otrzymać swoją pierwszą „aktorską statuetkę” i zostać laureatem Srebrnego Talentu. Jury konkursu nie tylko ocenia, ale udziela też fachowych porad i konsultuje. W poprzednich edycjach FeTA w jury zasiadali m.in.: Marian Opania, Waldemar Krzystek, Anna Dymna, Andrzej Seweryn, Joanna Szczepkowska, Wiesław Komasa czy Maria Seweryn. W tym roku młodych adeptów teatralnych oceniać będą: Iwona Bielska, Przemysław Bluszcz i Maciej Tomaszewski.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej organizatora festiwalu.

19. Festiwal ewidentnych Talentów Aktorskich
Od 19 do 22 kwietnia 2018 roku
Centrum Kultury Agora we Wrocławiu

Dodaj komentarz