Zalewski śpiewa Niemena – koncerty

Wyjątkowy projekt Zalewski śpiewa Niemena już niedługo ponownie zabrzmi na żywo. Wiosenna trasa koncertowa Krzysztofa Zalewskiego okazała się ogromnym sukcesem. Wszystkie koncerty zostały wyprzedane, a publiczność za każdym razem była zachwycona i urzeczona niezwykłą atmosferą. Dzięki tak dużej popularności trasy odbędą się  kolejne koncerty Krzysztofa Zalewskiego, promujące jego album poświęcony twórczości Czesława Niemena.

Krzysztof Zalewski, „Zalewski śpiewa Niemena” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Krzysztof Zalewski, „Zalewski śpiewa Niemena” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt Zalewski śpiewa Niemena powstał w ramach Motywu Niemen ubiegłorocznego festiwalu w Jarocinie i był jego wielkim sukcesem. To właśnie na Festiwalu odbyło się premierowe wykonanie piosenek Czesława Niemena w nowych aranżacjach Jurka Zagórskiego i Krzysztofa Zalewskiego. Płyta, która trafiła do sprzedaży na początku tego roku, spotkała się ze wspaniałym przyjęciem publiczności i uznaniem ze strony krytyków. Podobnie jak trasa koncertowa, na której Krzysztof Zalewski w towarzystwie czołówki krajowych instrumentalistów, zaprezentował piosenki Czesława Niemena, odwiedzając najpiękniejsze sale w Polsce.

Druga odsłona trasy to wyjątkowa okazja, by ponownie posłuchać na żywo kultowych utworów Niemena w niezwykle interesującej odsłonie. Podczas koncertów pojawią się zarówno znane wszystkim Dziwny jest ten świat i Jednego serca, jak i te mniej znane Doloniedola czy Pielgrzym. Dodatkowo zabrzmią także piosenki z poza płyty takie jak Ode to Venus i Sen o Warszawie. I tym razem solowo w piosenkach Niemena usłyszymy również Natalię i Paulinę Przybysz, a koncerty niezmiennie zagra supergrupa stworzona specjalnie na potrzeby tego albumu w składzie:

 • Krzysztof Zalewski – wokal, gitara
 • Natalia i Paulina Przybysz – chórek
 • Jurek Zagórski – gitara
 • Tomasz Duda – saksofon, flet
 • Jarosław Jóźwik – instrumenty klawiszowe
 • Pat Stawiński – bas
 • Kuba Staruszkiewicz – perkusja

W 2017 roku minęło pięćdziesiąt lat od premiery płyty Dziwny jest ten świat Czesława Niemena, która na stałe zapisała się w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Tytułowy utwór stał się największym przebojem lat 60, a jego tekst do dzisiaj budzi w słuchaczach ogromne emocje. To właśnie w związku z tą rocznicą twórcy projektu Zalewski śpiewa Niemena zapragnęli przypomnieć jak wielką rolę w rodzimej kulturze odgrywa dorobek Czesława Niemena, jednego z najbardziej rozpoznawalnych i oryginalnych twórców polskiej muzyki XX wieku. W repertuarze, oprócz najbardziej znanych kompozycji znajdują się interpretacje mniej popularnych dokonań Mistrza, które m.in. dzięki wykorzystaniu instrumentów elektronicznych zrewolucjonizowały brzmienie ówczesnej sceny muzycznej w naszym kraju.

Krzysztof Zalewski to obecnie jeden z najciekawszych i najaktywniejszych wokalistów w kraju. Jego ostatni autorski album pt. Złoto spotkał się ze świetnym przyjęciem zarówno krytyków, jak i fanów, przynosząc artyście wiele nominacji i nagród muzycznych. Trasa promująca krążek w pełni zapełniła sale w większości miast. Zaowocowało to również w ostatnim czasie wieloma kooperacjami muzycznymi m.in. z Mioushem, Natalią Przybysz czy Natalią Niemen. Był także ambasadorem tegorocznego festiwalu w Jarocinie angażując się przy tej okazji w promowanie polskiej kultury (m.in. był przewodniczącym jury w konkursie Rytmy Młodych dla nowych polskich zespołów, podczas festiwalu brał udział w spotkaniach dot. polskiej literatury, warsztatach artystycznych z dziećmi i wiele innych).

Plan trasy koncertowej:

 • 30 sierpnia: Narodowe Forum Muzyki, Wrocław
 • 2 września: ICE Kraków
 • 7 września: Teatr Roma, Warszawa
 • 23 września: Sala Ziemi, Poznań
 • 24 września: CKK Jordanki, Toruń
 • 25 września: Polska Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
 • 1 października: Filharmonia im. M. Karłowicza, Szczecin
 • 8 października: Teatr Wielki, Łódź
 • 9 października: NOSPR, Katowice
 • 11 października: Filharmonia Podkarpacka, Rzeszów
 • 12 października: Centrum Spotkania Kultur, Lublin

Zalewski śpiewa Niemena – koncerty
Od 30 sierpnia do 12 października 2018 roku
Cała Polska

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR