Znamy wszystkich artystów tegorocznej Off Sceny

Muzyczne odkrycia i przebojowe brzmienia – już po raz piąty Netia OFF CAMERA prezentuje sekcję Off Scena. Do City of the Sun, Lazy Habits, Roo Panes, Mark McGowan, Carnival Youth, Jeremy Gara, którzy w tym roku wystąpią w ZetPeTe dołączają polscy artyści. Kogo usłyszymy w tym roku?

Off Scena (źródło: materiały prasowe organizatora)

Off Scena (źródło: materiały prasowe organizatora)

Off Scene otworzy koncert Reni Jusis, która zachwyca nowym stylem i podejściem do muzyki. Znany wokal ubrany w intrygujące i ciekawe brzmienie to zapowiedź fantastycznej przygody, którą 28 kwietnia kontynuować będzie nowojorskie trio City of the Sun.

Dzień później wystąpi Baasch – producent muzyczny, kompozytor i wokalista, autor ścieżki dźwiękowej do filmu Tomasza Wasilewskiego Płynące wieżowce. Tego samego dnia wieczoru scenie zobaczymy przedstawicieli szkockiej sceny muzycznej zespół home$lice oraz krakowski zespół Tumbling Walls. To muzyka nieoczywista, pełna skrajności.

30 kwietnia zanim Lazy Habits zagra najbardziej energetyczny koncert w historii Off Sceny, pojawi się So Flow, który w swojej twórczości zderza estetyki nu jazzu i muzyki neo soul. Czego można się spodziewać? Polemiki z tradycyjnymi brzmiem, samplowania polskich winyli i synchronii z żywymi instrumentami i charyzmatycznym głosem wokalistki.

1 maja to wieczór songwriterski. Zanim na scenie zagrają brytyjscy przedstawiciele gatunku, czyli Roo Panes i Mark McGowan, melodyjne utwory, wypełnione dojrzałym wokalem prezentować będzie runforrest.

W drugi dzień majówki, przed łotewskim Carnival Youth wystąpi młody, ale już okrzykniętą nadzieją polskiej muzyki, zespół Sonbird. Ich szybko rozwijająca się kariera i coraz większe grono fanów, powoduje, że zespół, zapraszany jest na duże festiwale i gra koncerty m.in. z Myslovitz, Happysad, czy Organkiem.

3 maja dosłownie zatopimy się w nieoczywistych dźwiękach. Zanim na scenie zagra perkusista Arcade Fire – Jeremy Gara, emocje budować będzie Miro Kepiński – polski kompozytor filmowy i producent muzyczny, o którym coraz głośniej jest także poza granicami Polski. Jego koncert to mieszanka stylu klasycznego, z muzyką rockową i elektroniczną. Wcześniej na scenie wystąpi zespół Elements, który tworzy trzech doświadczonych muzyków – Andrzej Rajski na perkusji, Maciek Gładysz na gitarze i Leszek Bolik na gitarze basowej. Ich występy live nigdy nie są takie same, ale zawsze tak samo intrygujące i wciągające. Grupa kończy nowy album, a OffScenowy koncert będzie jedną z pierwszych okazji, aby usłyszeć go na żywo.

Ostatniego dnia na scenie zobaczymy BeMy. Zespół założyli dwaj bracia Mattia i Elie, urodzeni we Francji. Graja rock, choć w ich muzyce nie brakuje odgłosów popowych i elektronicznych inspiracji. Publiczność czeka rockowa impreza i zastrzyk dobrej energii. Przed nimi, po raz pierwszy zaprezentuje się na żywo zespół Taśma, ze swoimi piosenkowymi opowieściami osadzonymi w brzmieniu gitar i syntezatorów.

Dodatkowym elementem tegorocznej Off Sceny będą sesje nagraniowe, przeprowadzone w duetach polsko-zagranicznych – których efekty będą prezentowane po festiwalu na kanale Youtube.

Podczas 7 wieczorów usłyszymy różną gatunkowo muzykę – od rocka, przez rap, po elektronikę.

Wstęp na wszystkie koncerty jest darmowy, należy jednak odebrać darmową wejściówkę w przeddzień lub w dzień koncertu w Centrum Festiwalowym (Pałac pod Baranami, Rynek Główny 27) lub w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Ograniczona pula biletów dostępna w klubie przed pierwszym koncertem.

Line-up:

 • 28.04
  21:00 Reni Jusis
  22:00 City of the Sun
 • 29.04
  20:00 Tumbling Walls
  21:00 home$lice
  22:00 Baasch
 • 30.04
  21:00 So Flow
  22:00 Lazy Habits
 • 01.05
  20:00 Runforrest
  21:00 Mark McGowan
  22:00 Roo Panes
 • 02.05
  21:00 Sonbird
  22:00 Carnival Youth
 • 03.05
  20:00 Elements
  21:00 Miro Kępiński
  22:00 Jeremy Gara
 • 04.05
  21:00 Taśma
  22:00 BeMy

Off Scena podczas 11. Netia OFF CAMERA
Od 28 kwietnia do 4 maja 2018 roku
Klub ZetPeTe w Krakowie (Kompleks Tytano, Dolnych Młynów 10)

Dodaj komentarz