• 2018-04-17

Muchy wracają po przerwie

Obok ulic i miejsc to nowy utwór Much promujący reedycję kultowego Terroromansu. Album ukaże się w jubileuszowej edycji po raz pierwszy na winylu i dwupłytowym kompakcie, uzupełnionym o Galanterię – pierwsze demo zespołu.

Muchy, „Xerroromans” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wytwórni)

Muchy, „Xerroromans” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wytwórni)

Po niemal dwóch latach koncertowej ciszy, poświęconych na projekty filmowe Powracająca FALA i Reakcja łańcuchowa Muchy wracają w oryginalnej konfiguracji personalnej i nagrywają premierowy utwór Obok ulic i miejsc. Piosenka promuje jubileuszową reedycję Terroromansu, której towarzyszyć będą koncerty w całej Polsce.

Muchy (źródło: materiały prasowe wytwórni)

Muchy (źródło: materiały prasowe wytwórni)

Terroromans ukazał się na przełomie 2007 i 2008 roku szturmem zdobywając świadomość branży muzycznej i słuchaczy w całym kraju. Świetnie oceniany i szeroko komentowany, pozwolił grupie zagrać do dziś około 700 koncertów i wydać kolejnych 6 albumów. Zdobywając wiele nominacji i nagród Terroromans stworzył bezprecedensowe wówczas na polskie warunki zjawisko promocji zespołu w mediach społecznościowych i zyskał środowiskowy, niemal pokoleniowy wymiar. Dziesięć lat później Terroromans doczeka się pierwszego wydania winylowego i dwupłytowego wydania kompaktowego.

Mam nadzieję, że nowy utwór to nie tylko dodatek do reedycji naszego debiutu. Chcemy z tym materiałem pojechać w trasę, a następnie usiąść do całego, nowego albumu – mówi lider Much, Michał Wiraszko.


W ramach XERROROMANS TOUR Muchy przypomną w całości swój fonograficzny debiut. W oryginalnym składzie Muchy nagrały swoje najbardziej znane utwory jak Miasto doznań, Najważniejszy dzień, Galanteria czy Przesilenie. Ostatnim autorskim, pełnowymiarowym albumem Much jest Karma Market z roku 2014.

Muchy, premiera singla Obok ulic i miejsc
Warner Music Poland

Dodaj komentarz