• 2018-04-17

O wiośnie designu lat 60. i 70.

21 kwietnia w CRZ Krzywy Komin, przy południowej kawie, o designie, projektowaniu w szalonych latach 60. i 70. opowie dr Krystyna Łuczak Surówka – historyk i krytyk designu.

„Wiosna designu” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Wiosna designu” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przeobrażenia jakie zaszły w po roku ‘56. w polskim designie zmieniły nie tylko domy Polaków, ale i sposób myślenia o wzornictwie. Polityczna odwilż pozwoliła na rozkwit designu. Zwrócenie się w stronę potrzeb konsumpcyjnych społeczeństwa i dopuszczenie prywatnej inicjatywy doprowadziły do eksplozji eksperymentów projektantów z formą i materiałami. Przemiany te swój pełny wyraz zyskały w lata 60. i 70. W Wiośnie designu Krystyna Łuczak-Surówka opowie o tym, jak i jacy bohaterowie ożywiali życie codzienne tych dwóch dekad.

Dr Krystyna Łuczak-Surówka do świata polskiego designu wnosi dużo koloru – nie tylko w charakterystycznym stylu ubierania, którym wyróżnia się na ulicy, ale w odwadze i pasji do działania. Jest absolwentką Instytutu Historii Sztuki UJ, gdzie obroniła jako pierwsza kobieta w Polsce pracę magisterską, a następnie doktorską z historii polskiego wzornictwa. Wykłada na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu designu na uczelniach wyższych oraz dla instytucji i firm. Jest autorką publikacji z zakresu historii i teorii designu, kuratorką wystaw, jurorką konkursów, m.in. prestiżowego Future Living Award Siemens.

Zapisy uczestnictwa prowadzone są poprzez formularz na stronie CRZ Krzywy Komin. Wykład jest częścią 5. Urodzin Krzywego Komina Flower Power.

Wiosna designu – wykład otwarty dr Krystyny Łuczak-Surówki
21 kwietnia 2018 roku o godzinie 12.00
CRZ Krzywy Komin we Wrocławiu

Dodaj komentarz