Konsumencie, wybierz sklep internetowy! Oto 5 powodów

Współcześnie wybór pomiędzy sklepami stacjonarnymi a internetowymi jest jednym z podstawowych dylematów konsumentów. Polacy, choć przywykli do zakupów, które mogą wcześniej obejrzeć, coraz chętniej decydują się na kupno rozmaitych produktów w sieci. W zakupach tych przodują głównie kobiety, aczkolwiek i mężczyźni coraz chętniej się na nie decydują.

(źródło: materiały reklamodawcy)

(źródło: materiały reklamodawcy)

Trend ten jest popularny w przypadku wszystkich branż, choć tendencję zwyżkową widać m.in. w gałęzi sklepów z artykułami dla zwierząt. To z nich korzystają świadomi, młodzi właściciele psów, kotów i mniejszych zwierząt domowych; sklep zoologiczny w internecie jest dla nich naturalnym środowiskiem związanym ze stałym korzystaniem ze smartfonów czy tabletów. Jeśli nadal wahasz się, czy decydować się na zakupy w sieci, sprawdź te 5 powodów, dla których warto!

1. Kup kiedy chcesz

Wraz ze zmianami w prawie handlowym nie każdy jest w stanie spokojnie zrobić zakupy dla swojego zwierzaka. Sklepy zamknięte w większość niedziel uniemożliwiają zakupy osobom pracującym np. na zmiany czy również w soboty – mowa rzecz jasna o sklepach stacjonarnych. W przypadku sklepów internetowych ten problem nie istnieje, bo kupić niezbędne produkty możemy zawsze – nawet w środku nocy. Plusem jest też możliwość dokonywania zakupów z każdego, dowolnego miejsca, w którym tylko mamy zasięg. Może to być autobus do domu, poczekalnia przed gabinetem lekarskim czy nasz własny fotel w salonie. W ten sposób nie spieszymy się i możemy dokonywać bardziej przemyślanych wyborów, co przekłada się na większe oszczędności i mniej konieczności zwracania produktów.

(źródło: materiały reklamodawcy)

(źródło: materiały reklamodawcy)

2. Zapłać jak chcesz

Choć każdy by bardzo tego chciał, konto bankowe nie jest pełne przez okrągły miesiąc. Jeśli dotychczas przed zakupami online wstrzymywała Cię myśl o braku opcji płatności kartą kredytową, teraz ten problem nie istnieje. Praktycznie każdy większy sklep zoologiczny online posiada w opcjach płatności możliwość opłacenia zamówienia kartą kredytową czy debetową; adekwatne produkty płatnicze oferuje większość nowoczesnych banków. Sklepy internetowe oferują, prócz płatności kartą kredytową bądź debetową, również płatność online przelewem, tradycyjny przelew czy przekaz pocztowy, a także odroczoną płatność (np. o 2 tygodnie późniejszą), opłatę za pobraniem paczki z produktami czy szybkie raty.

3. Oddaj bez wychodzenia z domu

Obecne prawo pozwala konsumentowi zwrócić produkt bez żadnych wytłumaczeń do 14 dni roboczych, o ile nie był on robiony na zamówienie czy nie obejmuje produktów żywnościowych po otwarciu. To sprawia, że praktycznie każdy niesprawdzony i nieużywany zakup jesteśmy w stanie oddać do sklepu i dostać z powrotem swoje pieniądze. Warto wyszukiwać te sklepy, które dodatkowo oferują zwrot darmowy, na swój koszt, za pomocą umawianego na godzinę kuriera. To wygodna opcja, w której nie musimy nikomu tłumaczyć swojego zwrotu, osobiście go dokonywać czy liczyć na łaskę sprzedawcy przy jego akceptacji. Podobnie proste jest dokonywanie reklamacji, które często jeszcze na etapie dojścia do nas przesyłki mogą być zrealizowane bez jej przyjęcia (np. w przypadku uszkodzenia pudełka). Możemy liczyć wówczas na ekspresową wysyłkę zastępczą bądź zwrot pieniędzy.

4. Wybierz z szerszej oferty

Sklep internetowy to z założenia korzystniejsza oferta – produktów jest więcej, bo wiele dostępnych jest w magazynach dostawców i hurtowni. To również szansa na znalezienie produktów specjalistycznych, z wąskiej dziedziny, np. szkolenia psów do konkretnej dyscypliny sportowej. Sklep taki w formie stacjonarnej prawdopodobnie by się nie utrzymał, podczas gdy w internecie może istnieć z szeroką ofertą, nawet gdy zainteresowanie jest relatywnie niskie z uwagi na wąską specjalizację. Sklep internetowy to również opcja wyboru spośród produktów pochodzących z różnych półek cenowych; możemy zdecydować się na karmy najdroższe i najlepsze z dostępnych, a jednocześnie dopasować do nich stosunkowo tanie, ale nadal wytrzymałe miski dla psa.

(źródło: materiały reklamodawcy)

(źródło: materiały reklamodawcy)

5. Kup taniej i z promocjami

Na koniec najlepsze – oszczędności! Internetowy sklep zoologiczny sam poinformuje nas o promocjach, a dodatkowo zapewni również atrakcyjne zniżki w programach lojalnościowych czy przy rozmaitych okazjach do świętowania. Wystarczy być zapisanym do newslettera, co nie kosztuje nas praktycznie nic, a pozwala zachować oszczędności w portfelu. Co więcej, brak konieczności wykupowania i utrzymywania stacjonarnej powierzchni sklepowej przekłada się również na możliwość obniżenia przez sklep cen. W ten sposób promocje są częstsze, a stałe ceny – niższe aniżeli w przypadku sklepów stacjonarnych, zwłaszcza tych niewielkich. Jeśli dodatkowo zaangażujemy się w programy dla stałych klientów, możemy liczyć na regularne zniżki do cen ogólnych w sklepie.

Oferta sklepów internetowych stale się powiększa, a wiele z nich posiada w asortymencie produkty, których nie znajdziemy w sklepach stacjonarnych. To w połączeniu z niższymi cenami, różnymi opcjami płatności i szybkimi zwrotami zapewnia komfort kupowania – o wiele większy niż w przypadku sklepów stacjonarnych.

Dodaj komentarz