Kameralne Lato – nabór filmów do konkursów otwarty

Organizatorzy 11. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato czekają na najlepsze polskie filmy krótkometrażowe. Startuje nabór do trzech sekcji konkursowych festiwalu – Konkursu Głównego, Konkursu Filmów Niezależnych i Konkursu Filmów Odrzutowych HYDE PARK. Zgłoszenia można przesyłać do 15 maja 2018 roku.

Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato, fot. Ewa Jasińska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato, fot. Ewa Jasińska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Radomski festiwal zawsze odznaczał się staranną, mocną selekcją programową. Jadąc tam pierwszy raz, jeszcze jako widz, byłam nawet trochę zaskoczona niezwykle wysokim poziomem prezentowanych filmów. Teraz, kiedy sama odpowiadam za program tej imprezy, tym bardziej mi zależy, by można było tu obejrzeć najlepsze polskie produkcje krótkometrażowe z ostatniego sezonu. Kameralne Lato wkracza w swoją drugą dekadę z mocnym postanowieniem trzymania wysokiego poziomu artystycznego. — mówi Ada Bogdziewicz, dyrektor artystyczny festiwalu.

Spotkania filmowe w Radomiu mają wybitnie społeczny charakter, dlatego w Konkursie Głównym preferowane będą produkcje poruszające ważne zagadnienia społeczne, nieunikające kontrowersji, ostrej artystycznej wymowy, czy trudnej tematyki. Do konkursu zgłosić można wszelkie formy i gatunki filmowe, trwające nie dłużej niż 40 minut i wyprodukowane po 1 stycznia 2016 roku.

Tematyka produkcji zgłaszanych do Konkursu Filmów Niezależnych może być już zupełnie dowolna. Pozostałe wymogi formalne są bardzo zbliżone. Istotna różnica polega na tym, że obrazy muszą być zrealizowane poza oficjalnym systemem produkcji filmowej i telewizyjnej, czyli na przykład nie mogą być finansowane ze środków publicznych.

Co roku największą niewiadomą są projekcje Konkursu Filmów Odrzutowych HYDE PARK. Tutaj będzie można zobaczyć absolutnie wszystko, co nie mieści się w standardowych ramach gatunkowych i nie przystaje do wymogów klasycznej formy filmowej. Swoje produkcje do udziału w tej sekcji konkursowej mogą zgłaszać zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Jednak nie mogą być to filmy trwające dłużej niż 15 minut i wykonane na odpłatne zlecenie.

Szczegółowe informacje o wymogach formalnych i procedurze zgłoszeniowej znajdują się w regulaminach poszczególnych konkursów dostępnych na stronie www.kameralnelato.pl.

Kameralne Lato – nabór filmów do konkursów otwarty
Wyniki selekcji pojawią się na stronie festiwalu do 11 czerwca 2018 roku
Nabór filmów potrwa do 15 maja

Dodaj komentarz