Węgierska scena muzyczna na Enea Spring Break 2018

Kolejni artyści dołączają do składu Enea Spring Break w Poznaniu. Na festiwalu pojawią się m.in. przedstawiciele węgierskiej sceny muzycznej, czyli Mörk, Antonia Vai i Apey.

Mörk (źródło: materiały prasowe)

Mörk (źródło: materiały prasowe)

Mörk reprezentuje niezwykłą muzyczną podróż w głąb super-funkowego, stand-up jazzowego i extreme-popowego mikro świata ludzkich uczuć, poglądów filozoficznych i schizofrenicznych postaci. Członkowie zespołu, poznawszy się na studiach jazzu, migiem podbili serce budapesztańskiej sceny undergroundowej, grając w prywatnych mieszkaniach i innych nietypowych miejscach zanim wspięli się na szczyty takich scen jak te w Sziget, A38 Ship, Akvárium Club i innych znanych europejskich klubach. Zaliczone mają również koncerty na Reeperbahn i ELB JAZZ w Hamburgu czy podczas Seazone w Sopocie oraz na tegorocznych edycjach festiwali Tallin Music Week i Eurosonic NL.

Poza występem na Spring Breaku będzie można zobaczyć ich w innych polskich miastach:

  • 18.04 – Warszawa, Chmury
  • 19.04 – Łódź, Format
  • 20.04 – Poznań, Spring Break
  • 21.04 – Poznań, Balcony TV
  • 22.04 – Kraków, Drukarnia
Antonia Vai (źródło: materiały prasowe)

Antonia Vai (źródło: materiały prasowe)

Szwedzka piosenkarka i kompozytorka Antonia Vai o węgierskich korzeniach, urodzona i wychowana W Sztokholmie, przeprowadziła się do Budapesztu niespełna 5 lat temu, gdzie od razu zaczęła grać „pierwsze skrzypce”. Rozpoznana tam jako „diva bohemskiego soulu”, przykuła uwagę węgierskich stacji telewizyjnych i radiowych, zdobyła nominację Artisjusa do nagrody „Songwriter of the Year”, dzieliła scenę z takimi międzynarodowymi sławami jak Selah Sue czy Yasmine Hamdan i zagrała niezliczone koncerty na festiwalach i w klubach w całej Europie.

  • 18.04 – Kraków, Dworek Białopradnicki
  • 19.04 – Wrocław, Wyspa Tamka
  • 20.04 – Poznań, Spring Break

Niedawno Vai wypuściła klip do piosenki Mad Heart ze swojego ostatniego albumu Ritual. Utwór opowiada o dzikiej naturze serca, które tętni niekontrolowaną miłością i walczy przeciwko przyjętym normom. Teledysk jest hołdem złożonym trzem nieprzeciętnym kobietom-radykałom, które zapisały się w historii Węgier. Antonia portretuje je w kontekście swojej własnej historii.

Apey (źródło: materiały prasowe)

Apey (źródło: materiały prasowe)

Apey to pseudonim artystyczny Andrasa Arona, mającego bardzo specyficzne podejście do pisania tekstów i komponowania muzyki. Idąc w ślad za Neilem Youngiem i Bobem Dylanem, Apey lubi opowiadać historie, przy czym wplata w nie wschodnioeuropejskie podejście do humoru i wyrażania siebie. Chociaż znany jest głównie ze sceny heavy metalowej, stwarza zupełnie nowy kontekst przestrzeni, na której spotykają się amerykański folk i country oraz europejski grunge.

Apey dał się bliżej poznać szerszej publice dzięki swojemu ostatniemu albumowi Stranger, na którym usłyszymy o wiele pozytywniejsze, ale i dojrzalsze brzmienie artysty niż na poprzednich, raczej mrocznych i eksperymentalnych, produkcjach jak Feathers, Black Flowers, Orion czy Foxes.

Enea Spring Break 2018
Od 19 do 21 kwietnia 2018 roku
Poznań

 

Dodaj komentarz