Weekend z Herbertem w Big Book Cafe

Poezja Herberta na głosy w interpretacji Łukasza Garlickiego i Łukasza Simlata, rozmowa z Andrzejem Franaszkiem, autorem premierowej książki Herbert Biografia oraz jej fragmenty w wykonaniu Mariusza Bonaszewskiego i Marcina Czarnika, a także speed dating z autorem – wszystko to w jeden weekend, którego bohaterem jest poeta Zbigniew Herbert, w Big Book Cafe.

Weekend z Herbertem w Big Book Cafe (źródło: materiały prasowe organizatora)

Weekend z Herbertem w Big Book Cafe (źródło: materiały prasowe organizatora)

W czasie Weekendu Księgarń Kameralnych, w Big Book Cafe prawdziwy maraton herbertowski. W piątek (20 kwietnia, 19.00, wstęp wolny) aktorskie czytanie wybranych utworów poety. Sięgamy po poezję Herberta – wiersze głośne i mniej znane, najlepsze, najbardziej poruszające, nasze ulubione, subiektywnie wybrane. Interpretują je cenieni i lubiani aktorzy: Łukasz Garlicki oraz Łukasz Simlat.

Dzień później (sobota, 21 kwietnia, od 18.00, wstęp wolny) zapraszamy do wysłuchania fragmentów premierowej książki w wykonaniu znakomitych aktorów Mariusza Bonaszewskiego i Marcina Czarnika, które będzie towarzyszyć spotkaniu z Andrzejem Franaszkiem. Autor monumentalnej „Herbert. Biografia” porozmawia z Anną Król o swojej fascynacji Herbertem, pracy nad książką i związanych z nią odkryciach. Od godz. 20.00 zapraszamy na serię „szybkich randek”/ „speed dating” z Andrzejem Franaszkiem, czyli indywidualne spotkania i rozmowy stolikowe z autorem w kameralnej atmosferze.

Liczące dwa tysiące stron dzieło Andrzeja Franaszka to poszukiwanie odpowiedzi na pytanie jaki naprawdę był Zbigniew Herbert. Wieczny dowcipniś i kawalarz? Czy raczej pisarz dręczony depresjami, gniewem, przez dekady walczący z bólem ciała i duszy? Nieprzenikniony? Zawsze osobny?

Weekend z Herbertem
Od 20 do 21 kwietnia 2018 roku
Organizatorzy: Fundacja Kultura nie boli, Wydawnictwo Znak
Księgarnia Big Book Cafe w Krakowie

Dodaj komentarz