• 2018-04-13

Wybierz swój film na Ars Independent 2018

Zastanawiało Was kiedyś skąd biorą się konkursowe filmy na festiwalu? Jakim kluczem kierują się organizatorzy podejmując decyzje? Kim są ludzie, którzy podjęli takie a nie inne wybory? Katowicki festiwal Ars Independent pozwoli przekonać się o tym na własnej skórze! Impreza szuka programerki lub programera, którzy wytypują film do konkursu Czarny Koń Filmu.

Ars Independent 2017, fot. Michał Jędrzejowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ars Independent 2017, fot. Michał Jędrzejowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

W konkursie będzie można zobaczyć 6 pełnometrażowych filmów z lat 2017/2018 wytypowanych przez 6 różnych osobowości z festiwalowego zespołu. Tytuły powalczą o statuetkę Czarnego Konia i nagrodę pieniężną w wysokości 500 euro, które przyzna festiwalowa publiczność w głosowaniu podczas festiwalu.

Aby dołączyć do festiwalowego zespołu – wystarczy zajrzeć na stronę Ars Independent, wypełnić formularz zgłoszeniowy i napisać krótką recenzję ostatnio widzianego filmu (lub wkleić odnośnik do recenzji popełnionej w zakamarkach sieci).

Za każdym filmowym Czarnym Koniem stoi inna programerka, inny programer. 6 filmów, które zobaczymy jak co roku we wrześniu w kinie Światowid, to 6 zupełnie różnorakich propozycji, wyszperanych z innych zakątków współczesnego kina. Pomyśleliśmy, że fajnie by było, już na etapie programowej selekcji, oddać głos publiczności; zwolnić dla niej jeden ze „startowych boksów” w konkursowym wyścigu – komentuje Bartek Sołtysik, rzecznik medialny festiwalu.

Na zgłoszenia chęci współpracy festiwal czeka do 20 kwietnia. Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji są dostępne na stronie Ars Independent.

Ars Independent Festival w Katowicach 2018
film + animacja + gry wideo + wideoklip
Od 25 do 30 września 2018 roku

Dodaj komentarz