• 2018-04-13

Osiem lat bez Stone Temple Pilots

Na sklepowe półki trafiło właśnie nowe, pierwsze od ośmiu lat, wydawnictwo twórców niezapomnianych albumów Core i Purple, legendarnej kalifornijskiej formacji Stone Temple Pilots. Płyta nosi taki sam tytuł jak poprzedniczka z 2010 roku, Stone Temple Pilots, a partie wokalne na nią nabrał nowy muzyk zespołu, Jeff Gutt.

Stone Temple Pilots, „Stone Temple Pilots” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Stone Temple Pilots, „Stone Temple Pilots” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Laureaci Grammy, którzy mogą się pochwalić blisko 20 mln sprzedanych płyt w samych Stanach Zjednoczonych, nie byli w ostatnich latach rozpieszczani przez los. Reaktywacja z charyzmatycznym Scottem Weilandem została brutalnie przerwana przez śmierć wokalisty, a z jego następcą Chesterem Benningtonem (Linkin Park) nie udało się rozwinąć skrzydeł. Jednak bracia Dean i Robert DeLeo oraz Eric Kretz nie zamierzali się poddawać i postanowili znaleźć kolejnego frontmana. Wybór padł na Jeffa Gutta (pojawił się w amerykańskiej wersji talent show X Factor), którym muzycy są zachwyceni. Dodajmy, że zanim zdobył pracę w STP, w pokonanym polu zostawił aż 15 tys. konkurentów!

Szukaliśmy nie tylko kogoś, kto da radę z naszym starym materiałem, ale i kogoś, kto będzie tworzył z nami nowe piosenki. Trochę nam to zajęło, w końcu jednak znaleźliśmy naszego wokalistę. Jesteśmy podekscytowani tym, co na nas czeka. Najlepszym dla nas środkiem do uczczenia naszej wspaniałej przeszłości jest tworzenie nowej muzyki – wyjaśniał Dean DeLeo.

A nowa muzyka laureatów Grammy jest naprawdę wysokiej klasy. Dowodzą tego pierwsze opublikowane piosenki z imiennego albumu, które przywodzą na myśl najwspanialsze momenty ze wspomnianych kultowych i multiplatynowych albumów Core (1992) i Purple (1994), a także No. 4 (1999).

Stone Temple Pilots, Stone Temple Pilots
Premiera: 19 marca 2018 roku
Warner Music Poland

Dodaj komentarz