• 2018-04-13

Kuba Badach. Oldschool Tour

20 kwietnia rozpocznie się druga część trasy koncertowej Kuby Badacha, promującej jego solowy album Oldschool. Po jesiennym tournée, które po brzegi wypełniło większość sal koncertowych w Polsce przyszła pora na wiosenną odsłonę oldschoolowych koncertów Badacha.

Kuba Badach. Oldschool Tour (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kuba Badach. Oldschool Tour (źródło: materiały prasowe organizatora)

Oldschool zrodził się na przekór trendom, dla wszystkich tych, którzy tęsknią za ambitnym popem. Po prawie trzydziestu latach pracy na scenie i muzycznej aktywności jako wokalista, kompozytor i producent, po setkach koncertów i muzycznych kooperacji z plejadą najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny, dziesiątkach płyt współtworzonych z rozlicznymi artystami, Kuba Badach postanowił stworzyć album pod tytułem Oldschool, będący pierwszym solowym, muzycznie autorskim krążkiem w dorobku artysty.

Tak o swej płycie mówi Kuba Badach:

Oldschool w języku angielskim oznacza coś staroświeckiego, wywodzącego się ze „starej szkoły”, tytuł mógłby więc sugerować, że napisałem i nagrałem muzykę w jakiejś konkretnej retro stylistyce, np. w stylu brzmienia lat 60-tych. Tak jednak nie jest. Dla mnie „oldschool” jest pewnym hasłem, odnoszącym się do sposobu pisania i aranżowania piosenek. Od dziecka najbardziej poruszały mnie utwory, w których dużo się działo, gdzie ciekawe melodie osadzone były na bogatych strukturach harmonicznych spiętych wielopłaszczyznowymi aranżacjami. Piosenki pisane i produkowane przez takich twórców jak m.in. Quincy Jones, Burt Bacharach, Stevie Wonder, Donald Fagen, to dzieła, których słucham do dziś i nie przestają mnie fascynować. Oldschool jest więc moim ukłonem w stronę mistrzów.

W ramach Oldschool Tour Kuba Badach odwiedzi siedem sal koncertowych w siedmiu miastach:

  • 20 kwietnia 2018 roku – Wytwórnia w Łodzi
  • 7 maja 2018 roku – Teatr Roma w Warszawie
  • 11 maja 2018 roku – Sala Ziemi w Poznaniu
  • 13 maja 2018 roku – Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
  • 26 maja 2018 roku – Stary Maneż w Gdańsku
  • 5 czerwca 2018 roku – Katowice Miasto Ogrodów
  • 6 czerwca 2018 roku – ICE Kraków

Na płycie Oldschool można usłyszeć kilkanaście kompozycji utrzymanych w zróżnicowanych stylistykach. Znajdą się tu charakterystyczne „jazzowe” brzmienie zespołu Kuby Badacha, znane z płyty Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny, czyli fortepian Jacka Piskorza, kontrabas Michała Barańskiego i perkusję Roberta Lutego, wzbogacone brzmieniem gitary Łukasza Belcyra, hammonda Marcina Górnego oraz sekcji dętej Macieja Kocińskiego (saksofon) i Piotra Schmidta (trąbka).

Zabrzmią też echa stylistyk lat 70., 80. i 90. Niespodzianką dla słuchaczy będzie fakt, że w wielu utworach Badach nie ograniczył się do roli kompozytora i wokalisty, ale nagrał partie gitary basowej oraz instrumentów klawiszowych.

Kuba Badach. Oldschool Tour
Od 20 kwietnia do 6 czerwca 2018 roku

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR