Klub Smolna ogłosił kwietniowych headlinerów

Jak co miesiąc, przedstawiciele klubu Smolna ogłaszają kolejnych wykonawców, którzy wystąpią w stołecznej kamienicy przy ul. Smolnej 38. Tym razem, na liście headlinerów znaleźli się m.in. tacy artyści, jak DJ Koze, Apparat czy Boris Brejcha.

Klub Smolna (źródło: materiały prasowe organizatora)

Klub Smolna (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kwiecień to pierwszy w pełni wiosenny miesiąc w roku i powiew wiosennej energii czuć również w wyborach programowych klubu Smolna. Przede wszystkim ze względu na wizyty DJ-a Koze i Apparata, których charakterystyczne, ciepłe brzmienia od lat zachwycają wielu fanów muzyki na świecie. W tym miesiącu oczywiście nie zabraknie również dobrego techno i innych brzmień – w końcu Smolna to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Charyzmatyczną postacią niewątpliwie jest Boris Brejcha, czyli reprezentant brzmień określanych jako „high-tech minimal”, a także bardzo popularny producent i DJ uwielbiany przez fanów na całym świecie. Niemiec wystąpi na Smolnej 13 kwietnia, a następnego dnia fanów klubu czekają dwa wydarzenia. Najpierw koncert Omara Souleymana, czyli wyjątkowego artysty, który nie tylko współpracował z Björk i Four Tetem, ale stworzył również muzyczny styl rozpoznawalny na całym świecie. Po jego występie, noc zakończy się w klimatach techno, a głównym punktem wydarzenia będzie set Marco Baileya.

Bardzo ważnym wydarzeniem nie tylko w tym miesiącu, ale i w całym roku będzie przyjazd do Polski DJ-a Koze, czyli jednego z najbardziej charakterystycznych i docenianych twórców w światowej elektronice. Artysta przyjedzie do Warszawy przed premierą swojego najnowszego albumu, na którym znajdzie się m.in. jego najnowszy utwór pt. Illumination z gościnnym udziałem Roísín Murphy. Ciekawie zapowiada się również występ drugiego gościa tego weekendu – DJ-a Tennisa, czyli człowieka stojącego za wytwórnią Life & Death. To tam swoje wielkie hity wydawali m.in. Tale Of Us, Stephan Bodzin i Mind Against.

Ostatni weekend kwietnia rozpocznie się od mocnego uderzenia brzmień techno, a to za sprawą wydarzenia, którego bohaterami będą I Hate Models oraz Klaudia Gawlas, czyli znani przedstawiciele tego nurtu. Z kolei następnej nocy w klubie Smolna wystąpi Apparat – artysta znany nie tylko ze świetnych solowych albumów, takich jak The Devil’s Walk i Krieg Und Frieden, ale również z projektu Moderat, który współtworzy razem z duetem Modeselektor. Na deser, tuż przed długim weekendem majowym na Smolnej zagra Marcus Marr, znany m.in. ze świetnie przyjętych produkcji z wokalnym udziałem Cheta Fakera.

Program kwietniowych koncertów:

  • 13.04 Boris Brejcha
  • 14.04 Omar Souleyman / Marco Bailey
  • 20.04 DJ Koze
  • 21.04 DJ Tennis
  • 27.04 Klaudia Gawlas, I Hate Models
  • 28.04 Apparat
  • 30.04 Marcus Marr

Różni wykonawcy
Od 13 do 30 kwietnia 2018 roku
Klub Smolna w Warszawie

Dodaj komentarz