• 2018-04-12

Przegląd Teatrów Amatorskich SPOT

Po kilkuletniej przerwie SPOT wraca do tradycji młodzieżowych spotkań teatralnych w Domu Kultury Zacisze. Przegląd Teatrów Amatorskich SPOT rozpocznie się 14 kwietnia.

„Przegląd Teatrów Amatorskich SPOT” plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Przegląd Teatrów Amatorskich SPOT” plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jury i publiczność obejrzy 10 spektakli grup teatralnych z całej Polski, które walczyć będą o Grand Prix Przeglądu: Nagrodę dla najlepszego reżysera i Nagrodę dla najlepszego aktora. Dodatkowo przyznane zostaną nagrody pieniężne i wyróżnienia. Do przeglądu zakwalifikowano grupy teatralne o charakterze amatorskim, skupiające młodzież w wieku 15–25 lat. Każda z nich może wystawić tylko jedno przedstawienie jednoosobowe i wieloosobowe.

Jury SPOTU:

Ewa Domańska – aktorka Teatru Polskiego w Warszawie

Aneta Płuszka – aktorka warszawskiego Teatru Baj, reżyser teatralny, autorka wierszy, bajek i piosenek dla dzieci

Przemysław Wyszyński – aktor teatralny, filmowy i głosowy, reżyser, choreograf, doktor sztuki i wykładowca AT

Kiedy w 1996 roku rozpoczynaliśmy naszą przygodę z DK Zacisze, byliśmy świeżo upieczonymi absolwentami szkół teatralnych. Głowy mieliśmy pełne pomysłów, serca wypełnione artystyczną pychą i opiekę pewnej muzy imieniem Melpomena. Pierwszy zespół, który stworzyliśmy na Zaciszu był jak dynamit: młodzi, zdolni, pełni rozsadzającej ich ekspresji. Ich umiejętności sceniczne i doświadczenie teatralne było… żadne. – Aneta i Robert Płuszka

Przegląd Teatrów Amatorskich SPOT
14 kwietnia od godz. 9.30 do 21.30
Dom Kultury Zacisze w Warszawie

Dodaj komentarz