Paweł, apostoł Chrystusa z muzyką Jana A. P. Kaczmarka

Wkrótce do kin w Polsce trafi opowieść o św. Pawle z Tarsu w reżyserii Andrew Hyatta, do której muzykę stworzył Jan A.P. Kaczmarek, kompozytor, laureat Oscara, twórca i dyrektor Transatlantyk Festival. Muzyka do filmu ukazała się właśnie nakładem Sony Classical.

Jan A. P. Kaczmarek, „Paweł, apostoł Chrystusa” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Jan A. P. Kaczmarek, „Paweł, apostoł Chrystusa” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Autor muzyki Jan A.P. Kaczmarek, najbardziej utytułowany polski kompozytor filmowy, laureat Oscara nominowany do Złotych Globów i nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej – jest dzisiaj jednym z najwybitniejszych w świecie kompozytorów muzyki filmowej. Stworzył ścieżki dźwiękowe do kilkudziesięciu filmów, a także symfoniczne utwory koncertowe. Jego artystyczna działalność od zawsze związana była także z ambitną sceną teatralną.

Paweł, apostoł Chrystusa przybliża historię jednego z najzagorzalszych przeciwników Chrystusa, który po nawróceniu stał się najważniejszym i najbardziej wpływowym apostołem. Film opowiada o ostatnich dniach życia św. Pawła, gdy ten oczekuje na egzekucję po wydaniu wyroku przez cesarza Nerona.

W roli głównej wystąpił James Faulkner. W pozostałych rolach: Jim Caviezel i Olivier Martinez. Reżyserem i autorem scenariusza Paweł, apostoł Chrystusa jest Andrew Hyatt, twórca filmów The Frozen czy Full of Grace.

Jan A. P. Kaczmarek, Paweł, apostoł Chrystusa
6 kwietnia 2018 roku
Sony Classical

Dodaj komentarz