• 2018-04-11

Karol Grygoruk dokumentuje podziały tajskiego społeczeństwa

W ramach projektu I Love You Dad Karol Grygoruk udokumentował głębokie podziały tajskiego społeczeństwa, gdzie pod powierzchnią ukształtowaną zgodnie z paradygmatem władzy znajduje się świat niedostrzegany lub pomijany – szczególnie przez zachodnich turystów i obserwatorów z zewnątrz.

Karol Grygoruk, „I Love You Dad” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Karol Grygoruk, „I Love You Dad” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Łącząc doświadczenie fotograficzne i socjologiczną wiedzę, Grygoruk zrealizował projekt, który jest uniwersalnym zapisem wszechobecności władzy i dokumentem sposobów na jej zakwestionowanie.

Karol Grygoruk (1985) – uzyskał tytuł magistra Socjologii i Antropologii społecznej na Uniwersytecie Warszawskim, absolwent Instytutu Twórczej Fotografii na Wydziale Filozoficzno – Przyrodniczym Uniwersytetu Śląskiego w Opawie. Przez wiele lat pracował dla organizacji pozarządowych w Polsce i za granicą. Jest wykładowcą Akademii Fotografii w Warszawie. Specjalizuje się w teoriach kultury wizualnej i współczesnej fotografii Amerykańskiej. Jest reprezentowany przez agencję fotograficzną SHOOTME Photographers & Production. Jego eseje fotograficzne zostały opublikowane w wielu magazynach dokumentalnych i modowych.

Karol Grygoruk. I Love You Dad
Wernisaż: 12 kwietnia 2018 roku, godzina 19:00
Wystawa potrwa do 27 kwietnia 2018 roku
Galeria fotograficzna Miejsce przy Miejscu we Wrocławiu

Dodaj komentarz