• 2018-04-11

10. Lublin Jazz Festiwal

Najwybitniejsi przedstawiciele współczesnej sceny jazzowej, młodzi artyści oraz freejazzowe eksperymenty wystąpią od 15 do 22 kwietnia w czasie jubileuszowej edycji Lublin Jazz Festiwal.

10. Lublin Jazz Festiwal (źródło: strona internetowa organizatora)

10. Lublin Jazz Festiwal (źródło: strona internetowa organizatora)

Przed lubelską publicznością zaprezentują się zespoły ze Stanów Zjednoczonych, Izraela, Wielkiej Brytanii, Włoch, Austrii i Szwajcarii. Wśród gwiazd, które pojawią się w kwietniu w Centrum Kultury możemy wymienić światowej klasy saksofonistę i kompozytora – Billa Evansa. Po 25 latach reaktywuje swój projekt Petite Blonde i to właśnie w Lublinie muzycy rozpoczną europejską trasę koncertową. Będzie można też posłuchać jednego z najoryginalniejszych gitarzystów naszych czasów – Marca Ribota, który wystąpi z zespołem Ceramic Dog. Z kolei dawki energetycznego jazz-funku dostarczy Kutiman Orchestra.

Nie zabraknie reprezentantów polskiej sceny jazzowej. Na scenie głównej zaprezentują się m.in legenda polskiego jazzu Włodzimierz Nahorny w programie Śpiewnik Nahornego oraz młody saksofonista Kuba Więcek. Muzyka ożywi też przestrzeń miejską za sprawą koncertów z cyklu Jazz w mieście.

10. Lublin Jazz Festiwal
Od 15 do 22 kwietnia 2018 roku
Centrum Kultury w Lublinie

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR