Wieszajmy artystów każdego dnia

Wieszajmy artystów każdego dnia to autorski projekt wystawienniczy. Na projekt składają się prezentacje artystów – wernisaże oraz moderowane, otwarte dyskusje. Ideą przewodnią projektu jest spotkanie oraz dialog, ponieważ wspólnotowość i współdziałanie to genius loci Gdańska.

Mariusz Waras (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mariusz Waras (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pierwsza pilotażowa edycja odbyła się w roku 2015. Przez 3 miesiące codziennie o godzinie 18.00 na jednej ścianie w galerii Kolonii Artystów we Wrzeszczu odbywał się wernisaż jednego obrazu. Do udziału zaproszonych zostało 7 trójmiejskich malarzy. Każdy z nich przekazał 10 obrazów. Każdy obraz wisiał tylko 24 godziny.

W czasie trwania pierwszej odsłony projektu zaprezentowano ponad 60 obrazów absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W roku 2018 Kolonia Artystów kontynuuje projekt. Podczas drugiej odsłony zaplanowano udział 2 artystów i 2 artystki. Każdy z zaproszonych malarzy przedstawi 4 najnowsze, wcześniej nie prezentowane prace. W każdą środę o godzinie 19.00 zostanie powieszony na ścianie jeden obraz. Każdy obraz zbędzie wisiał tylko 7 dni.

Podczas otwarcia lub zamknięcia przewidziana jest dyskusja moderowana przez Piotra Mańczaka. Będzie to próba konfrontacji twórczości prac artystów z publicznością. Moderowana rozmowa może ujawnić nowe tropy interpretacji zaprezentowanych prac oraz pozwala samemu artyście na inne spojrzenie na swoją twórczość. Stanowi to okazję do próby podjęcia dyskusji o sztuce .

Udział biorą: Mariusz Waras, Ola Kotarska, Michał Linow, Magdalena Król

Wieszajmy artystów każdego dnia
Organizator: Kolonia Artystów
Współpraca: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Koło naukowe wydziału malarstwa I INNI
Pomysł i koordynacja: Sylwester Gałuszka
Wernisaże: 4, 11, 18, 25 kwietnia 2018 roku, godz. 19.00
Kolonia Artystów, przy Alei Grunwaldzkiej 51 w Gdańsku

Dodaj komentarz