Klub Szpitalna 1 z kwietniowym programem

Sezon wiosenny na Szpitalnej 1 w pełni. Klub znajdujący się w samym sercu Krakowa, przy Rynku Głównym, słynący z prezentacji nietuzinkowych artystów niezależnej sceny muzycznej, w kwietniu nada krakowskiej scenie nowy rytm.

Klub Szpitalna 1 w Krakowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Klub Szpitalna 1 w Krakowie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Weekendy na Szpitalnej 1 wypełnione będą przez muzykę najlepszego sortu. 13 kwietnia w ramach imprezy Robot Fanatico, która tego dnia połączy siły z brytyjskim wydawnictwem Tabernacle Records na Szpitalnej wystąpią Mark Du Mosch, Heinfich Dressel i TeslaSonic. Mark du Mosch ma na swoim koncie wydawnictwa dla Dekmantel, Pinkman, Moustache Records, Clone Records i wzpomnianym już Tabernacle. Pochodzący z Rotterdamu artysta aktywny na scenie od 1990 roku i słynny jest z odwagi w przełamywaniu schematów i dostarczania słuchaczowi najlepszych ezoterycznych dźwięków spod znaku house i techno, przeplatanych najlepszym italo. Włosi Heinrich Dressel i TeslaSonic, stojący za kultowym już w świecie electro i syntezatorowej elektroniki labelem Minimal Rome, zagrają na żywo, a ich występ będzie wypełniony masą analogowych brzmień. Wspierać ich będą John Marchant, Andrew Ingram, Olivia i Kinzo Chrome. Niedziela 15 kwietnia przepełniona będzie głębokimi basowymi brzmieniami, a to za sprawą krakowskiej ekipy Deep Impact, której gościem będzie Deepbass. Produkcje artysty cechuje zaskakują lekkość, melodia i wyjątkowy drive – kombinacja nieczęsta w deepowej odmianie muzyki 4×4. Obok Walijczyka usłyszymy całą reprezentację Deep Impact, czyli Eta Hox, Flea, Optik, Robek.

Trzeci weekend kwietnia otworzy trzydziesta trzecia odsłona cyklu Szum, a jego gościem będzie Not Waving. Alessio Natalizia szerszej publiczności znany jest jako połowa duetu Walls, łączącego w ciekawy sposób ambientową i shoegaze’ową elektronikę. Włoski muzyk mieszkający na stałe w Londynie wydaje pod pseudonimem Not Waving ekscentryczne produkcje łączącego w niepowtarzalny sposób brzmienia spod znaków post-punk, minimal wave i industrialu – z energią nowoczesnego techno i rave’u. W sobotę 21 kwietnia nastąpi zderzenie energii footworku i techno brzmień. Na jednej sali Szpitalnej 1 wystąpią reprezentanci berlińskiego labelu Ressort, czyli Głós i Ekserd oraz Spajder Jeruzalem i Kinetikk, członkowie ekipy Wyroby Technopodobne, zaś na drugiej odbędzie się podróż bo zróżnicowanych mikrogatunkach muzyki elektroniczej, które wyewoluowały z ghetto house’u wodach, a przewodniczyć jej będą KOSA, 25Grind i Trousseaux.

CREDIT 00 (źródło: materiały prasowe organizatora)

CREDIT 00 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przełom czwartego i piątego miesiąca roku 2018 będzie najmocniejszym wydarzeniem w historii krakowskiej sceny klubowej. Wtedy rozpocznie się wielka celebracja Majówki, święta które Szpitalna 1 zdecydowanie lubi. W zeszłym roku majowy weekend trwał pięć dni, w tym roku poprzeczka zostanie podniesiona. Majówkę otworzy wizyta festiwalu Nachtdigital na Szpitalnej 1. Nachtdigital to jeden z najbardziej szanowanych na świecie outdoorowych festiwali promujących muzykę niezależną już od ponad dwóch dekad. Corocznie odbywający się w Niemczech, nad jeziorem w miejscowości Olganiz, jest miejscem gdzie spotykają się fascynaci elektronicznych dźwięków z całego świata. W kwietniu festiwal zaprezentuje swoje niesamowite brzmienie i wyjątkową energię krakowskiej publiczności. Na Szpitalnej 1 wystąpią CREDIT 00, który zagra wspólnie z rezydentem klubu Kinzo Chrome, Perm, Vai, DJ Carpet Crawler 3000, Lux, Earth Trax, Eltron oraz Morskie Oko, czyli projekt tworzony przez Chino, Olivię i Steffena Bennemanna. Ostatni dzień kwietnia, a zarazem poniedziałek majówkowy dedykowany będzie cięższym odmianom muzyki techno. Swoją nieskazitelną selekcję przedstawią Rraph, aetha oraz Diabot. Więcej informacji na temat muzycznej majówki na Szpitalnej 1 już wkrótce.

Deep Bass (źródło: materiały prasowe organizatora)

Deep Bass (źródło: materiały prasowe organizatora)

Program:

  • 13.04 Tabernacle X Robot Fanatico: Mark Du Mosch, Heinrich Dressel
  • 14.04 Deep Impact presents: Deepbass
  • 20.04 Szum N°33 w/ Not Waving live
  • 21.04 Record Store Day by Tysiące Winyli & Wyroby Technopodobne pres. Ressort Imprint + Footwork Stage
  • 28.04 Nachtdigital X Radar night: Perm live, Credit 00, Lux + more
  • 30.04 Module w/ Rraph, Diabot, Aetha

Różni artyści
Cały kwiecień
Klub Szpitalna 1 w Krakowie

Dodaj komentarz