• 2018-04-09

Carpenter Brut w Progresji

13 października na scenie Progresji wystąpi Carpenter Brut – jeden z najważniejszych artystów retro i synth wave’u. Francuz czerpie inspiracje z programów telewizyjnych z lat 80. i filmów klasy B, w których ścieżkach dźwiękowych usłyszymy dużą dawkę syntezatorów.

Caprenter Brut (źródło: materiały prasowe organizatora)

Caprenter Brut (źródło: materiały prasowe organizatora)

Człowiek stojący za, jak to nazywają fani, Brutagramem, tworzy niepowtarzalne obrazy muzyczne. Po ponad dwuletniej trasie koncertowej po Europie i Ameryce Północnej, podczas której zagrał między innymi w Paryżu, Londynie, Montrealu, Los Angeles i Helsinkach, Carpenter Brut ponownie wyruszył w muzyczną drogę i po raz pierwszy odwiedzi Polskę. Trasie towarzyszy wydanie nowego albumu.

Metal i dark synth wave raczej ciężko połączyć. Muzyka ta może wydawać się do siebie niepasująca, ale tak naprawdę wielu najlepszych współczesnych muzyków synth wave’owych to metalowcy, którzy łączą te dwa gatunki, tworząc coś absolutnie zaskakującego. Żaden z artystów dzisiejszej sceny muzycznej nie uosabia tak bliskiego związku tych dwóch gatunków, jak Carpenter Brut. Jego muzyka jest  mroczna, a poszczególne utwory emanują bogactwem obrazów.

Carpenter Brut Na koncie ma trzy EP-ki, które zostały wydane pod zbiorczym tytułem Trilogy w 2015 roku oraz oryginalny album Leather Teeth, który ukazał się w tym roku. Jest również twórcą ścieżek dźwiękowych do wielu filmów. Ich podstawą są takie gatunki jak rock, metal i muzyka elektroniczna.

Carpenter Brut w Progresji
13 października 2018 roku
Klub Progresja, Warszawa

Dodaj komentarz