Hotel Varsovie. Bunt chimery

Jedna rodzina, kilka pokoleń i historie rozgrywające się na ulicach Warszawy w ciągu ponad trzech wieków. Nowy tom – pt. Bunt chimery – rodzinnej sagi warszawskich hotelarzy Hotel Varsovie przeniesie czytelników w świat romansów, skrywanych skandali i niepohamowanych namiętności. Noclegi w Hotelu Varsovie można rezerwować od 4 kwietnia dzięki gościnności Wydawnictwa WAB.

Sylwia Zientek, „Hotel Varsovie. Bunt chimery” (źródło: materiały prasowe wydawnictwa)

Sylwia Zientek, „Hotel Varsovie. Bunt chimery” (źródło: materiały prasowe wydawnictwa)

Akcja powieści rozpoczyna się na przełomie XIX i XX wieku. W stolicy panuje zepsucie, prostytucja jest na porządku dziennym, pleni się hazard. Hotelem Varsovie zarządza zimna wdowa po Jeremim Żmijewskim, będąca pod wpływem demonicznej Wandy Mednis. Gdy pewnego dnia odnajdują się listy mogące obciążyć Reginę, na jaw wychodzą wstydliwe tajemnice długo skrywane przez właścicielkę posiadłości. To jednak dopiero początek rodzinnych sekretów, które posiada niemal każdy członek warszawskiego rodu. Na dodatek zbuntowana córka Reginy, Waleria, wbrew woli rodziny postanawia zostać wyzwoloną malarką i wpada w tarapaty.

W burzliwych czasach napoleońskich elegancki młodzieniec przybywa z Francji do podupadłej Warszawy będącej pod pruskim zaborem. W tym samym czasie w mieście pojawia się piękna madame de Gris podejrzewana przez mieszkańców stolicy o szpiegostwo na rzecz Napoleona. Kobieta na miejsce noclegu wybiera pokój w skromnym hotelu Varsovie. Z czasem okazuje się, że przybyłego do miasta Ludwika Żmijewskiego i tajemniczą damę łączy więcej, niż można by przypuszczać.

Tymczasem kilkaset lat później urodziwa Dana Spakowski, podająca się za dziedziczkę rodzinnych posiadłości przy ulicy Długiej z pomocą przystojnego prawnika zamierza odzyskać cenną nieruchomość. Sprawy wymykają się jednak spod kontroli, a rzeczywistość Dany zamienia się w koszmar.

Sylwia Zientek – autorka powieści obyczajowych i historycznych. Debiutowała w 2012 roku powieścią Złudzenia, nerwice i sonaty. Ponadto opublikowała Próżną, Miraże, Podróż w stronę czerwieni oraz poruszającą Kolonię Marusia. W 2017 roku ukazał się pierwszy tom barwnej sagi warszawskich hotelarzy – Hotel Varsovie. Klątwa lutnisty, porywającej historii kilku pokoleń rodziny Żmijewskich, właścicieli posiadłości przy ulicy Długiej.

Sylwia Zientek, Hotel Varsovie. Bunt chimery
Premiera: 4 kwietnia 2018 roku
Wydawnictwo WAB

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR