• 2018-04-07

Ciche miejsce i Wyspa psów – pokazy przedpremierowe

Krakowskie Kino pod Baranami zaprasza na pokazy przedpremierowe. Na ekranie znakomicie zrealizowany horror Johna Krasinskiego Ciche miejsce oraz animowana Wyspa psów stworzona przez niezastąpionego Wesa Andersona.

„Wyspa Psów”, reż. Wes Anderson (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Wyspa Psów”, reż. Wes Anderson (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ciche miejsce to mrożąca krew w żyłach historia czteroosobowej rodziny Abbottów, która ukrywa się przed tajemniczymi istotami. Zagrażające im stworzenia wabią dźwięki wydawane przez ofiary, więc Abbottowie z całych sił próbują żyć w ciszy. Porozumiewają się w języku migowym, a całe ich życie toczy się wokół eliminowania źródeł hałasu. Reżyserem filmu, a zarazem odtwórcą jednej z głównych ról jest John Krasinski (serial The Office, 13 godzin: Tajna misja w Benghazi), któremu na ekranie towarzyszy żona, Emily Blunt (Dziewczyna z pociągu, Sicario). Światowa premiera filmu miała miejsce na festiwalu South by South West (SXSW), gdzie Ciche miejsce spotkało się ze świetnym przyjęciem. To trzeci film w reżyserskim dorobku Krasinskiego, ale po raz pierwszy jego produkcja nazywana jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Krytycy zwracają uwagę na mocną stronę wizualną filmu, znakomite aktorstwo i precyzyjnie budowane napięcie.

Najnowszy film laureata Srebrnego Niedźwiedzia Wesa Andersona Wyspa psów to kolejna, po obsypanym nagrodami Fantastycznym panu Lisie, animacja poklatkowa w dorobku reżysera. Opowiada o dzielnym chłopcu, który z pomocą czworonożnych przyjaciół rusza na ratunek swojemu psu. Głosu postaciom użyczyli młodziutki Koyu Rankin oraz ulubieni aktorzy Andersona, czyli znani m.in. z Grand Budapest Hotel Tilda Swinton i Jeff Goldblum oraz Edward Norton i Bill Murray, których widzowie mogli zobaczyć w Kochankach z Księżyca. Do współpracy przy Wyspie psów reżyser po raz pierwszy zaprosił także takie gwiazdy jak Bryan Cranston (serial Breaking Bad), Scarlett Johansson (Ghost in the Shell) i Liev Schreiber (Spotlight).

Ciche miejsce, reż. John Krasinski i Wyspa Psów, reż. Wes Anderson pokazy przedpremierowe
7, 14 i 15 kwietnia 2018 roku
Kino pod Baranami, Kraków

Dodaj komentarz