Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych

Już po raz trzeci z okazji Światowego Dnia Książki w stolicy odbędzie się Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych. W tym roku pod hasłem: Odkryj to, czego nie szukasz.

Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kameralne, niezależne księgarnie w Polsce powoli odchodzą do lamusa. W Warszawie działa ich tylko ok. 50, co w dwumilionowym mieście powinno powodować, że po zakup książek ustawiają się kolejki. Niestety rzeczywistość jest inna, a mieszkańcy miasta często zapominają o tym, że stacjonarne księgarnie w ogóle jeszcze istnieją. Księgarze postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i przypomnieć o sobie w najfajniejszy z możliwych sposobów. Od trzech lat organizują kilkudniowe święto księgarń, podczas którego odbywa się kilkadziesiąt bezpłatnych wydarzeń dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Od początku wydarzenie jest wspierane finansowo przez Miasto Warszawa. W tym roku dzięki funduszom miejskim księgarze zaplanowali 50 różnych propozycji rozłożonych na cztery dni trwania Weekendu Księgarń Kameralnych. Od czwartku do poniedziałku zaproszą gości na m.in. koncerty, spacery, spotkania z pisarzami, warsztaty, pokazy filmów, animacje dla dzieci, dyskusje dla młodzieży i debaty dla dorosłych. W rolę księgarzy wcielą się blogerzy, pisarze i dziennikarze, a załoga Klubu Komediowego poprowadzi księgarskie dubbingi i wystawi literacki spektakl. Będzie też można zamówić swój portret wśród książek, poćwiczyć w parku jogę z książką albo pójść na spacer szlakami literackiej Warszawy.

Nieformalnie WWKK 2018 rozpoczyna się w czwartek, 19 kwietnia, w mokotowskim Big Book Cafe, gdzie o godzinie 11.00 odbędzie się spotkanie z udziałem neurobiologa, socjologa oraz kulturoznawczyni pt. Czytanie uszczęśliwia! Jak książki sprzyjają naszym mózgom, młodości i kulturze. W piątek po południu możemy wybrać się na jedno z ośmiu zaplanowanych wydarzeń: spotkanie z fotografką i Warszawą uchwyconą okiem camera obscura, warsztaty chińskiej kaligrafii, debatę o niezależnych magazynach zainicjowaną przez dziewczyny z Nieregularnika NON / FICTION, wykład dla rodziców na temat roli książek w rozwoju dzieci z Anią Czernow z Polskiej Sekcji IBBY, czytanie wierszy Zbigniewa Herberta przez aktorów: Łukasza Garlickiego i Łukasza Simlata, posłuchać Opowieści Improwizowanych w księgarni na Pradze albo spotkać się z poetą, blogerem i ulubieńcem establishmentu Jakobe Mansztajnem na Bielanach.

Kompletny program dostępny jest w wydarzeniu na Facebooku wydarzenia oraz na blogu Rezerwaty Książek.

Warszawski Weekend Księgarń Kameralnych
Od 20 do 23 kwietnia 2018 roku
Warszawa 

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR