Stonkatank + Łąki Łan

5 kwietnia odbędzie się jeden z 10 koncertów pierwszego etapu konkursu o nazwie Festiwal Supportów. Zespół Stonkatank wystąpi przed Łąki Łan w Krakowie i będzie oceniany przez jury w składzie: Muniek Staszczyk, Bartek Królik, Jarek Szubrycht, Janek Malski. Zwycięska grupa otrzyma kontrakt sponsorski na kwotę 40 000 zł.

Stonkatank (źródło: materiały prasowe)

Stonkatank (źródło: materiały prasowe)

Od początku mojego świadomego słuchania muzyki, oscyluję między dwoma światami: instrumentalnym i syntetycznym. W tym pierwszym uwielbiam energię i surowość, a w drugim fascynują mnie nieskończone możliwości w tworzeniu brzmienia. Odkąd zacząłem tworzyć muzykę, miałem w głowie pomysł połączenia tego co najbardziej pociągało mnie w obu tych kierunkach – przyznaje Borys Kunkiewicz ze Stonkatank.

Stonkatank to elektronika inspirowana muzyką klubową i indie rockiem. Zespół przywiązuje dużą wagę także do strony wizualnej. Na koncertach muzykę uzupełniają idealnie zsynchronizowane wizualizacje, a ich debiutancki album został wydany w formie zaprojektowanego przez zespół pendrive’a.

Na swoim koncie mają dwie EP-ki (Never Again i Satisfight) oraz singla wydanego, w wytwórni Kayax (Give it a go). Ich debiutancki album TOTEM ukazał się 31 marca 2017 roku. Jeszcze przed oficjalną premierą został płytą tygodnia w Programie Trzecim Polskiego Radia.

Łąki Łan to zespół, który granie na żywo ma we krwi. Proces tworzenia zawsze zaczyna się na scenie, a studio jest jego dopełnieniem. Słyną z niesamowicie energetycznych koncertów. Wypracowali sobie swoje niepowtarzalne, słowiańsko-międzygalaktyczne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Bardzo istotne są teksty, pisane przez Paprodziada, które wymagają od słuchacza odszyfrowania zawartych w nich treści.

Kostiumy i performance sceniczny tworzą niezapomniane widowisko, które mogli zobaczyć uczestnicy festiwali w kraju i za granicą, m.in. Tbilisi Open Air Alter/Vision, Montreux Jazz Festival, Orange Festival, Open’er Festival, Jarocin Festiwal, Przystanek Woodstock. W listopadzie 2016 roku ukazała się najnowsza płyta Łąki ŁanSyntonia, którą promują single Pola Ar i Bombaj. Album został nominowany do Nagrody Fryderyk 2017 w kategorii „Album Roku – Alternatywa”.

Łąki Łan
Support: Stonkatank
5 kwietnia 2018 roku
Forty Kleparz w Krakowie

Dodaj komentarz