• 2018-04-05

Lady Pank Symfonicznie

Zaledwie kilkanaście dni pozostało do dwóch symfonicznych koncertów Lady Pank, które odbędą w warszawskiej hali Torwar oraz w Gdynia Arenie. Na scenie, oprócz legendy polskiego rocka zaprezentuje się także czterdziestoosobowa Polska Orkiestra Muzyki Filmowej, znana m.in. ze współpracy z Andreą Bocellim.

Lady Pank (źródło: materiały prasowe)

Lady Pank (źródło: materiały prasowe)

Dwa kwietniowe koncerty Lady Pank to wielka gratka dla wszystkich fanów formacji. Największe przeboje zespołu, bez których trudno wyobrazić sobie historię polskiego rocka, będzie można usłyszeć w wyjątkowych symfonicznych aranżacjach.

W 2012 roku, kiedy zgłosił się do nas Andrzej Szczypiorski, nie za bardzo byliśmy podjarani tym pomysłem. Ale kiedy jego brat Marcin przygotował dla nas aranżacje dwudziestu paru kawałków Lady Pank, a potem wystąpiliśmy z Orkiestrą Symfoników Gdańskich pod dyrekcją Andrzeja, zaczęło nam się to podobać. Zwłaszcza że wtedy nikt z nas ani z publiczności nie spodziewał się, że może to tak fajnie wypaść. Graliśmy sobie Tańcz głupia tańcz, a po chwili wchodził Offenbach, Gershwin czy Verdi. No piękna sprawa – przyznaje Janusz Panasewicz.

Na scenie formacji Lady Pank towarzyszyć będzie Polska Orkiestra Muzyki Filmowej, która na swoim koncie współpracę z Andreą Bocellim, jak również z wieloma gwiazdami polskiej sceny, a wśród nich: Kayah, Krzysztof Cugowski, Andrzej Piaseczny. Z orkiestrą współpracowali również znamienici kompozytorzy: Krzesimir Dębski, Robert Janson, Bartosz Chajdecki czy Roberto Ignis.

Lady Pank Symfonicznie
15 i 19 kwietnia 2018 roku
Hala Torwar w Warszawie, Gdynia Arena

Dodaj komentarz