• 2018-04-05

Katarzyna Smutniak w obsadzie filmu Loro

Najnowszy film Paolo Sorrentino o premierze Berlusconim – Loro, został podzielony na dwie części. Włoska premiera pierwszej części jest zaplanowana na 24 kwietnia, druga 10 maja. W roli głównej występuje Toni Servillo. W obsadzie znalazła się także Katarzyna Smutniak.

Katarzyna Smutniak (źródło: materiały prasowe)

Katarzyna Smutniak (źródło: materiały prasowe)

Paolo Sorrentino poświęcił swój najnowszy film postaci byłego premiera Włoch – Silvio Berlusconiemu. W filmie Loro wcieli się w niego Toni Servillo. W pozostałych rolach wystąpią m.in. Elena Sofia Ricci, Riccardo Scamarcio, czy Kasia Smutniak.

W oficjalnym zwiastunie Servillo, w roli byłego premiera, śpiewa Malafemmena.

Film powstał w kooprodukcji włosko-francuskiej: Indigo Film for Italy, Pathe i France 2 Cinema for France. Zdjęcia do filmu zostały nakręcone latem 2017 roku w Rzymie.

12 kwietnia okaże się, czy film będzie prezentowany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

Katarzyna Smutniak, to polska aktorka mieszkająca we Włoszech. Zagrała kilkadziesiąt ról filmowych i telewizyjnych. Jest uznawana za jedną z najbardziej wszechstronnych aktorek włoskich. Doceniana za kreacje dramatyczne, jak i komediowe. Nominowana do Nagrody Włoskiej Akademii Filmowej za rolę w filmie Allacciate le cinture Ferzana Özpetka, zdobyła Złoty Glob – Nagrodę Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej we Włoszech za rolę w filmie Petera del Monte Nelle tue mani oraz została pięciokrotnie uhonorowana Nastro D’argento – Nagrodą Stowarzyszenia Włoskich Krytyków Filmowych (SNGCI). Natomiast za rolę w filmie Limbo w reżyserii Lucio Pellegrini otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na Festiwalu filmowym w Rzymie.

Loro, reż. Paolo Sorrentino
Dystrybutor: Universal Pictures
Premiera części I: 24 kwietnia 2018 roku
Premiera części II: 10 maja 2018 roku

Dodaj komentarz