• 2018-04-04

SONAR – Odkrywam

SONAR przedstawia najnowszy klip do utworu Odkrywam. Teledysk został wyreżyserowany przez Piotrka Książka. W roli głównej występuje wokalistka zespołu – Lena Osińska. Produkcja promuje wyczekiwany album Torino, który pojawił się na rynku 23 marca.

SONAR (źródło: materiały prasowe)

SONAR (źródło: materiały prasowe)

Torino to tytuł drugiego albumu SONARA. Niby nie zmieniło się zbyt wiele, bo skład wciąż ten sam – śpiewa Lena Osińska, a za muzykę odpowiada przede wszystkim Łukasz Stachurko, ale to tylko pozory, bo dzięki tej płycie można poznać nowe oblicze zespołu – bardziej klubowe i taneczne.

Półtora roku po debiutanckich Pętlach SONAR wraca z 11 premierowymi utworami, wśród których usłyszeć można po raz pierwszy Lenę śpiewającą po angielsku. Na płycie pojawia się też goście zza wielkiej wody – obdarzony pięknym głosem Miles Bonny oraz raper z Chicago – Squair Blaq.

Trzecim gościem jest Holak, którego nie mogło zabraknąć na Torino. Za teksty tym razem odpowiada kilka osób – wspomniany Mateusz Holak, Wanda Berger, Arek Sitarz (Ras) oraz Lena, która sama napisała sobie teksty do anglojęzycznych utworów.

Za finalne, analogowe brzmienie albumu odpowiada Michał “Eprom” Baj, którego praca nad miksem i masteringiem doskonale dopełnia całość. Oprawa graficzna to dzieło Karoliny Zajączkowskiej, a sama okładka została namalowana na płótnie przez Zbioka Czajkowskiego.

SONAR to projekt Łukasza Stachurko (Sonar Soul), który współtworzył m.in. duet RYSY. W zespole jedyną wokalistką jest Lena Osińska (znana z The Voice of Poland), a na scenie zobaczyć można również perkusistę Rafała Dutkiewicza (grywającego ze Skalpelem, Mariką i P.Unity) oraz doświadczonego pianistę Artura Bogusławskiego.

SONAR | Torino
23 marca 2018 roku

Dodaj komentarz