• 2018-04-04

Roboty projektu TOFU Studio docenione w USA

Kalendarz ROBOTY 2017 przygotowany charytatywnie przez gdańskie TOFU Studio dla łódzkiej Fundacji Krwinka został nagrodzony na międzynarodowym konkursie HOW International Design Awards w USA. Ten prestiżowy konkurs sponsorowany przez magazyn „HOW Design”, co roku honoruje i wyróżnia zgłoszenia projektantów z całego świata.

„ROBOTY 2017” z HOW International Design Awards (źródło: materiały prasowe studio)

„ROBOTY 2017” z HOW International Design Awards (źródło: materiały prasowe studio)

Projekt stworzony przez TOFU Studio, został wyróżniony jako jeden 294 zwycięskich projektów w międzynarodowym konkursie HOW International Design. Zespół redakcyjny i projektowy magazynu HOW – wraz z sędziami: Pumem Lefebure, Lelandem Maschmeyerem, Su Mathews Hale, Vanessą Foley i Brianem Collinsem – ocenił ponad 1400 zgłoszeń z całego świata i spośród nich wybrał zwycięskie projekty. Nagrodzone prace zostaną szerzej zaprezentowane wiosną 2018 w drukowanym wydaniu magazynu HOW oraz są już dostępne online na HOWDesign.com

Gdańskie TOFU Studio podobnie jak w latach ubiegłych, przygotowało charytatywnie kalendarz, którego głównym celem było wsparcie wizerunkowe działań wybranej przez siebie fundacji. W tym roku do współpracy zaproszono Fundację Krwinka z Łodzi pomagającą dzieciom z chorobami nowotworowymi. Przygotowano kalendarz wieloplanszowy z autorskimi ilustracjami, którego tematyką przewodnią są roboty. Poza wielobarwnymi planszami przypisanymi konkretnym miesiącom, każda z kart kalendarza ma również formę kolorowanki, do której dołączone są kredki. Projekt ROBOTY powstał przy ścisłej współpracy z drukarnią NORMEX z Gdańska oraz firmą MARCOPOL z Chwaszczyna.

Dodatkowo w ramach całościowego projektu TOFU Studio przygotowało również wersję internetową kalendarza. Z zaprojektowanej i wdrożonej strony WWW można bezpłatnie pobrać wszystkie ilustracje, wydrukować je i pokolorować wedle własnego uznania.

Bezpłatnie pakiety wydrukowanych kart z ilustracjami do kolorowania TOFU przekazało wybranym szkołom podstawowym i przedszkolom do wykorzystania w ramach zajęć plastycznych.

Praca przygotowana przez TOFU Studio zdobyła już osiem innych nagród i wyróżnień w tym najważniejszą w dziedzinie projektowania nazywaną też „Oscarem Designu”, czyli Red Dot Communication Design Award.

W latach ubiegłych TOFU Studio miało okazję przygotowywać charytatywnie podobne projekty dla Fundacji Hospicyjnej, Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci czy warszawskiej Fundacji „Zdążyć z Pomocą”. Wszystkie prace były nagradzane w konkursach w Polsce oraz poza granicami naszego kraju.

ROBOTY 2017 docenione HOW International Design Award
Projekt: TOFU Studio
Art Direction: Adam Chyliński
Roboty: Marcin Chyliński
Projekt: Zuza Zamorska, Ola Gołębiewska, Marcin Chyliński, Adrian Samselski
Kolory: Adam Chyliński
Koncept: Mikołaj Chyliński (6 y/o)
Website / Projekt: Adrian Samselski
Website / Code: Ksawery Kirklewski
Animacje: Marcin Chyliński, Ola Gołębiewska
Sound Design: Marcin A. Steczkowski, Dawid Lewandowski
Project Manager: Daniel Naborowski

Dodaj komentarz