No more, No less w Zonie Sztuki Aktualnej

Zona Sztuki Aktualnej zaprasza na wernisaż wystawy No more, No less Agnieszki Grodzińskiej, który odbędzie się 10 kwietnia.

Agnieszka Grodzińska, „No more, No less”, plakat promujący wystawę (źródło: materiały prasowe organizatora)

Agnieszka Grodzińska, „No more, No less”, plakat promujący wystawę (źródło: materiały prasowe organizatora)

Czołganie. Myślę o czołganiu. O czołganiu się pomiędzy różnymi aspektami mojego funkcjonowania. O satysfakcji przedzierania się między pracą a domem. Między obowiązkiem, a wątpliwą przyjemnością. I chciałbym być w tym czołganiu lepszy, aby była w tym pewna powtarzalność. Wtedy miałbym pewność. Wtedy byłoby to jakieś osiągnięcie. Z czasem mógłbym wykształcić inne sposoby poruszania się. Miałbym wtedy więcej opcji. Nowe ruchy dałyby mi przewagę. Pojawiłby się automatyzm, więc nie musiałbym już się zastanawiać. Wszystko byłoby prostsze, choć tak naprawdę lubiłem się czołgać.

Wystawa No more, No less prezentowana w galerii związanej z uczelnią, poniekąd inicjuje grę z pytaniem o zasadność wysiłków podejmowanych w celu szkolenia młodych adeptów, oraz o ich funkcjonowanie już poza murami akademii. Czy metody, jakie się wobec nich stosuje są wystarczające? Obecnie ilość wyzwań, konkursów i różnego rodzaju przeglądów młodej sztuki jest porażająca. Wszystko to ma na celu w pewien sposób przygotowanie młodych do późniejszego poruszania się w świecie sztuki, które to, powiedzmy sobie szczerze, nie tylko nie jest łatwe, ale i niejednokrotnie bywa z różnych względów niezrozumiałe. No more, no less w prosty sposób udowadnia, że czas ten powinien być przede wszystkim czasem eksperymentu i zabawy. Dostajemy nie mniej, nie więcej, czyli tyle na ile w danym momencie nas stać.

Przemek Sowiński

No more, No less w Zonie Sztuki Aktualnej
Kurator: Przemek Sowiński
Wernisaż wystawy: 10 kwietnia, godz. 19.00
Czas trwania: od 10 kwietnia do 20 maja 2018 roku
Zona Sztuki Aktualnej, Szczecin

Dodaj komentarz