Fotografował Jennifer Lopez i Kamila Stocha

Choć nie ma jeszcze 24 lat, posiada imponujące portfolio ze zdjęciami z ponad 40 koncertów, które wykonywał przez 6 lat. Teraz cząstkę prac Jakuba Janeckiego, oficjalnego fotografa agencji Prestige MJM, będzie można zobaczyć na wystawie w Galerii PIK Ostrowskiego Centrum Kultury. Wernisaż zaplanowano na 6 kwietnia w ramach 31. Międzynarodowego Przeglądu Wszyscy Śpiewam na Rockowo.

Jakub Janecki (źródło: materiały prasowe)

Jakub Janecki (źródło: materiały prasowe)

Jakub Janecki jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej na kierunku Energetyka, a obecnie studiuje na ostatnim roku na kierunku Renewable Sources of Energy. W 2012 roku został oficjalnym fotografem agencji koncertowej Prestige MJM. Od tamtego czasu fotografował gwiazdy muzyki na ponad 40. koncertach. W swoim portfolio ma zdjęcia m.in. Bryana Adamsa, Justina Timberlake’a, Justina Biebera, Andrei Bocellego, Ennio Morricone czy zespołu Bon Jovi, Queen i Scorpions. Wydarzeniem, które zrobiło na nim największe wrażenie, był koncert Jennifer Lopez, ponieważ miał bezpośredni dostęp do artystki.

To się właściwie w ogóle nie zdarza: a tu taka gwiazda i mogłem chodzić za nią właściwie krok w krok! – wspomina dzisiaj Jakub Janecki.

Prywatnie Jakub jest wielkim fanem sportu, w szczególności żużla i koszykówki. Wielkie zawody i turnieje w tych dyscyplinach również mógł fotografować. Ostatnio fotografował narciarską imprezę w Oslo – Holmenkollen Ski Festival, gdzie uchwycił m.in. skoki Kamila Stocha. Wykonywał zdjęcia na meczach polskiej reprezentacji w żużlu. Dyscyplin sportowych, które Jakub Janecki fotografował jest znacznie więcej, także: tenis stołowy, biegi narciarskie, pływanie i piłka nożna. W swoim portfolio ma również zdjęcia najpiękniejszych sportowych samochodów świata.

Jego publikacje znajdziemy niemal we wszystkich polskich portalach internetowych i tytułach prasowych. Ze swoim sprzętem odwiedził niemal całą Europę. Sądzi, że fotografia to najlepszy sposób na poznawanie ludzi.

Jakub Janecki ma również inne pasje: jest miłośnikiem tatrzańskich wędrówek i podróży, a także amatorem narciarstwa.

Na wystawie zatytułowanej Jakub Janecki – koncertowo, czyli koncerty Prestige MJM w obiektywie znajdzie się kilkadziesiąt zdjęć z dorobku młodego fotografa.

Wystawa Jakub Janecki – koncertowo, czyli koncerty Prestige MJM w obiektywie
6 kwietnia 2018 roku
Galeria PIK Ostrowskiego Centrum Kultury w Ostrowie Wielkopolskim

Dodaj komentarz