Zwierzęta domowe w Bunkrze Sztuki

13 kwietnia w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie otwarta zostanie wystawa Zwierzęta domowe prezentująca prace krakowskich artystów i artystek młodego pokolenia, dla których wspólnym mianownikiem jest osobisty charakter twórczości.

Michał Gayer, „Coś mi chodzi po głowie. Justyna Gryglewicz”, rysunek tuszem na papierze, 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Michał Gayer, „Coś mi chodzi po głowie. Justyna Gryglewicz”, rysunek tuszem na papierze, 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Zwierzęta domowe stanowi próbę diagnozy sytuacji współczesnych twórców, którzy w działaniach artystycznych skupiają się na swoich przeżyciach i myślach oraz najbliższym otoczeniu. Ich prace oddają tęsknotę za ciałem, materialnością, zakorzenieniem w realnej przestrzeni. Twórcy prezentowani na wystawie to wybrani uczestnicy dwóch pierwszych edycji projektu SEJSMOGRAF, odbywającego się w Galerii Bunkier Sztuki w latach 2016 i 2017.

W ramach wystawy prezentowani są: Michalina Bigaj, Justyna Gryglewicz, Kornel Janczy, Martyna Kielesińska, Adrian Kolerski, Magdalena Lazar, Justyna Mędrala, Anna Pichura, Filip Rybkowski, Kolektyw Smutna Buźka – Karolina Jarzębak i Aleksandra Nowakowska, Michał Sroka i Eliasz Styrna.

Zwierzęta domowe
Kuratorka: Marta Lisok
Aranżacja wystawy: Bartek Buczek
Koordynatorka: Jolanta Zawiślak
Wernisaż: 13 kwietnia 2018 roku o godzinie 18 .00
Czas trwania: Od 14 kwietnia do 24 czerwca 2018 roku
Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie

Dodaj komentarz