Poszukiwanie własnych korzeni

Stowarzyszenie Twoje Korzenie w Polsce zaprasza 5 kwietnia na spotkanie z Jackiem Dehnelem, który wystąpi przede wszystkim w roli kolekcjonera fotografii – opowie o swoich zbiorach, a w szczególności o zdjęciach, wiążących się z tematem rodziny i wielokulturową historią Polski.

Spotkanie z Jackiem Dehnelem (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spotkanie z Jackiem Dehnelem (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jacek Dehnel jest człowiekiem wielu talentów: prozaikiem (Lala, Rynek w Smyrnie, Saturn, Matka Makryna, Krivoklat), poetą (Żywoty równoległe, Ekran kontrolny, Języki obce), felietonistą, tłumaczem i scenarzystą (współtworzył scenariusz filmu Twój Vincent). Posiada także imponującą kolekcję fotografii.

Jak sam pisze: Zdjęcia zbieram od czasów licealnych, czyli od dwudziestu lat, i przez ten czas w jednej kwestii nabrałem przekonania: jestem nie tyle ich właścicielem, co kustoszem, który ma je pod opieką tylko na czas jakiś, bowiem są one na świecie dłużej niż ja i będą tu, mam nadzieję, jeszcze długo po mojej śmierci.

Fotografii poświęcił książkę Fotoplastykon. Twoje Korzenie w Polsce to stowarzyszenie, zajmujące się szerzeniem wiedzy na temat genealogii i historii lokalnej. Organizuje konferencje, spotkania i wystąpienia, a także indywidualne konsultacje. Chce zachęcić jak najwięcej ludzi do poznawania dziejów swoich rodziny. Poszukiwanie własnych korzeni to przecież fascynująca przygoda, pozwalająca każdemu lepiej zrozumieć kim jest i skąd pochodzi!

Spotkanie z Jackiem Dehnelem
5 kwietnia 2018 roku, godz. 18.00
Cheder w Krakowie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR