Rezydencje artystyczne w Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy

Nowo powstały Program Rezydencji Artystycznych Galerii Miejskiej BWA ma charakter międzynarodowy i skierowany jest do artystów polskich i zagranicznych, którzy w sposób eksperymentalny i nowatorski gotowi są podjąć tematykę wielokulturowości Bydgoszczy.

Rezydencje artystyczne w Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Rezydencje artystyczne w Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Organizatorzy o projekcie: Interesuje nas miasto jako tekst kultury. Ciekawią nas relacje między funkcją symboliczną i estetyczną miasta. Ponieważ ważne są dla nas relacje z odbiorcami, interesują nas projekty o potencjale edukacyjnym, pozwalające na kontakt lub nawet bezpośrednie działanie z twórcami.

Rezydencje skierowane są dla artystów, twórców, edukatorów i kuratorów z różnych dziedzin, takich jak: sztuki wizualne, choreografia, performance, taniec, muzyka, sound art, słuchowiska, artystyczne formy radiowe (lub sztuka radiowa), pisanie, literatura, architektura, urbanistyka, film, formy interdyscyplinarne.

Autorce/autorowi wybranego projektu organizatorzy gwarantują: przestrzeń do pracy i spotkań z publicznością (przestrzeń na małą pracownię – 6 m² – znajduje się w budynku Galerii), zakwaterowanie, zwrot kosztów podróży (wyłącznie przyjazd i wyjazd), honorarium, budżet na spotkania z publicznością oraz realizację wydarzenia finalnego, pracę/konsultacje z grupą kuratorów, pomoc w szukaniu informacji o lokalnych zasobach, prezentację pracy – możliwe jest też włączenie prezentacji w ramy lokalnych wystaw lub festiwali, współpracę ze szkołami, organizacjami pozarządowymi i lokalnymi wspólnotami oraz środowiskiem artystycznym i kreatywnym.

W ramach programu organizatorzy oczekują stworzenia i realizacji artystycznego wydarzenia finalnego w czasie do maks. 3 miesięcy od zakończenia 4-tygodniowego pobytu twórczego w Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy, podczas którego odbędą się 2 otwarte spotkania z publicznością (co 2 tygodnie, w formie otwartej pracowni, warsztatów, rozmowy, wykładu, etc.). Wybrany zostanie jeden lub dwa projekty, które są najciekawsze i możliwe do realizacji w warunkach technicznych Galerii. Regulamin rezydencji jest dostępny na stronie Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy.

Rezydencje artystyczne w Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy
Zgłoszenia do 31 maja 2018 roku

Dodaj komentarz