• 2018-04-03

Oumou Sangaré podczas WrocLove Fest

Oumou Sangaré, laureatka nagrody Grammy 2011 oraz głównej nagrody Womex 2017 wystąpi 21 czerwca we wrocławskiej Synagodze Pod Białym Bocianem. Jedyny w Polsce koncert afrykańskiej gwiazdy będzie częścią WrocLove Fest 2018 odbywającego się okazji Święta Wrocławia.

Oumou Sangaré, fot. Benoit Peverelli (źródło: materiały prasowe organizatora)

Oumou Sangaré, fot. Benoit Peverelli (źródło: materiały prasowe organizatora)

Oumou Sangaré to malijska piosenkarka z niesamowitym głosem. Jest jedną z najważniejszych afrykańskich artystek wszech czasów. Uosabia kobiecość, elegancję, determinację i niezależność, a jej wspaniały autorytatywny głos sprawia, że nie da się przejść obojętnie obok jej twórczości.

To Muhammad Ali pomiędzy afrykańskimi divami na ringu. Najlepsza! Żądli jak motyl, lata jak pszczoła! – żartował reżyser Womex Christoph Borkowsky, gdy wręczał piosenkarce prestiżową nagrodę podczas targów.

Oumou jest ogromnie zaangażowana w działalność społeczną w Afryce oraz we współpracę z ONZ.

Nagrodę dedykuję wszystkim afrykańskim kobietom i w ogóle ludziom w Afryce. To oni zawsze zachęcają mnie do śpiewania i pisania piosenek – powiedziała Oumou w ramach podziękowań i rozpoczęła koncert, którego nikt nigdy nie zapomni.

Artystka od dwudziestu jeden lat rozmawia głośno o rzeczach, które w Mail są tematami tabu. Przeciwstawia się przede wszystkim poligamii, czyli porządkowi społecznemu, który stawia kobiety w Afryce w niekorzystnej sytuacji.

Potrzebuję muzyki do życia. Bez muzyki jestem niczym. Mam nadzieję, że wysyłam wiadomości, które przemawiają do ludzi. Życie jest trudne. Świat ma kłopoty. Moim zadaniem jest przyniesienie ludziom radości, a przede wszystkim mocy budowania pokoju. Śpiewam, aby dać im siłę i odwagę – mówi.

Występowała wspólnie z wieloma znanymi artystami, m in. z Tracy Chapman, Femi Kuti, czy z Alicią Keys. Wzięła udział w Projekcie Imagine autorstwa Herbiego Hancocka. Na scenie nosi oszałamiające kolorowe suknie w tradycyjnym afrykańskim stylu, do tego wysokie szpilki z Paryża, które zrzuca podczas koncertów. Sznury korali, kolczyki, bransolety. A do tego nieprawdopodobnie długie pomalowane na niebiesko paznokcie.

Koncert Oumou Sangaré na WrocLove Fest 2018
21 czerwca 2018 roku o godzinie 20.00
Synagoga Pod Białym Bocianem we Wrocławiu

Dodaj komentarz