• 2018-03-30

Anna Zaradny w Spatifie

Anna Zaradny artystka dźwiękowa i wizualna, kompozytorka, instrumentalistka, współtwórczyni wytwórni i festiwalu Musica Genera wystąpi w Klubie SPATiF z muzyką wypełnioną (im)pulsem i częstotliwością, zmysłowością i niepokojem, fakturą nasyconą napięciem.

Anna Zaradny, fot. Szymon Rogiński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Anna Zaradny, fot. Szymon Rogiński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Krystalicznie czysta narracja wykonania stworzy ramy dla wyjątkowo skomplikowanego i emocjonalnego brzmienia, jej muzyka wymyka się ograniczeniom gatunkowym. Odważna i eksperymentalna lecz ustrukturyzowana.

Ostatnia płyta Zaradny Go Go Theurgy przywołuje pierwotne, ale i kulturowe odniesienia, tworząc swoją własną specyficzną wartość. W pierwszej części koncertu widzowie zobaczą wideo do utworu Octopus.

Anna Zaradny jako kompozytorka i instrumentalistka porusza się w szerokim spektrum od akustycznej muzyki improwizowanej o minimalistycznym współczesnym idiomie, do złożonej strukturalnie i kompozycyjnie całkowicie elektronicznej, eksperymentalnej formy. Prace o charakterze wizualnym Zaradny tworzy głównie w formie instalacji, obiektu, fotografii i video. Artystka posługuje się w nich środkami abstrakcji, mikro obiektami dźwiękowymi i architektonicznymi, światłem i przestrzenią. Prace te cechuje wieloznaczność koncepcji i relacji pomiędzy ideami, a medium formy. Jest również autorką muzyki do spektakli teatralnych i projektów multimedialnych.

Koncert: Anna Zaradny
6 kwietnia 2018 roku
Klub SPATiF w Warszawie

Dodaj komentarz