• 2018-03-30

Holenderska gwiazda w Polsce – Kensington

Holenderska grupa Kensington wraca na dwa koncerty klubowe do Polski. Już w kwietniu zespół wystąpi w Warszawie i we Wrocławiu.

Kensington (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kensington (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kensington w 2016 roku wydali album Control, który jest ich najbardziej ambitnym oraz osobistym albumem. To następca wydanej w 2014 roku płyty Rivals, dwukrotnie pokrytej platyną. Dzięki Rivals zespół trafił do klubów i na festiwale w całej Europie, budując sobie przy tym dużą rzeszę fanów. Kensington zagrali na największych europejskich festiwalach, takich jak Sziget, EXIT, Frequency, Gurten, Life Festival, Werchter, Lowlands czy Pinkpop.

Aby nagrać swoją 4 płytę, Kensington przeniesli się do Rzymu. W Forum Music Village pracowali z producentem Michael’em Beinhorn’em. Control opiera się na skrajnościach – znajdziemy tam ciche i spokojne Storms, ale także rockowe St. Helena.

Chcieliśmy stworzyć płytę, która wywoła silne reakcje. Zajrzeliśmy głębiej w nas, by odsłonić schowane warstwy i znaleźć wszystkie skrajne krawędzie w naszym muzycznym DNA – mówią muzycy.


W lutym i marcu 2017 roku, zespół odbył dużą trasę koncertową po Europie, występując w Niemczech, Belgii, Austrii, Szwajcarii, Czechach czy w Polsce, grając w salach na 7 tysięcy ludzi. Pod koniec roku wyprzedali 5 koncertów z rzędu w Amsterdamie.

Kensington
14 i 15 kwietnia 2018 roku
Organizator: Good Taste Production
Klub Palladium w Warszawie, Centrum Kongresowe A2 we Wrocławiu

Dodaj komentarz