#detalfest po raz drugi

Druga edycja Festiwalu Detalu Architektonicznego #detalfest – tym razem międzynarodowa – odbędzie się w Łodzi w dniach od 16 do 18 listopada 2018 roku (część prelekcyjna) i od 23 do 25 listopada (część warsztatowa). Celem wydarzenia jest nagłośnienie tematyki detalu, budowanie wrażliwości na szczegóły dziedzictwa architektonicznego, a także integracja środowiska polskich i zagranicznych „detalistów” różnych proweniencji – od architektów i historyków sztuki, przez przewodników i bloggerów, po pracowników branży konserwatorskiej.

II Festiwal Detalu Architektonicznego #detalfest (źródło: materiały prasowe organizatora)

II Festiwal Detalu Architektonicznego #detalfest (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal otwiera trzydniowa część prelekcyjna. Wśród potwierdzonych gości tegorocznej edycji znaleźli się: Agnieszka Partridge, autorka Potęgi ornamentu, Jerzy S. Majewski, autor licznych publikacji i bloga miastarytm.pl, Traffic Design, Lwów po polsku, Zduńskie opowieści, Lubelski flanering, Cegły z sygnaturami, Ratujmy mozaiki, Łódzki detal, Muzeum Warszawy, TYPO Poznań, Wrocławskie Kamienice, a także silna reprezentacja polskich uczelni (w tym gronie m.in. prof. Krzysztof Stefański z Uniwersytetu Łódzkiego i dr Waldemar Affelt z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu) i przedstawiciele urzędów konserwatorskich.

Drugi weekend festiwalu wypełnią warsztaty, pokazy filmów oraz spacery i gry miejskie. Rozpocznie się też zbiórka crowdfundingowa, której celem jest wydanie pierwszego przewodnika po detalach architektonicznych Polsce. Jego publikacja planowana jest na 2019 rok; znajdą się w nim szlaki pokazujące „detalowe oblicza” takich miast jak Gdynia, Toruń, Poznań, Sopot, Warszawa, Kraków, Bielsko-Biała, Radom czy Łódź.

Tegoroczna edycja #detalfest została objęta patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego oraz międzynarodowej sieci INTBAU (International Network for Traditional Building, Architecture & Urbanism).

Pierwsza edycja festiwalu miała miejsce w październiku ubiegłego roku w Łodzi. Złożyło się na nią 5 warsztatów, 9 wykładów detalistów z całej Polski, 4 wystawy (3 indywidualne i 1 zbiorowa) oraz 3 wydarzenia towarzyszące (w tym gra miejska, przegląd filmów i premiera festiwalowego piwa).

II Festiwal Detalu Architektonicznego #detalfest
Od 16 do 18 listopada 2018 roku (część prelekcyjna)
Od 23 do 25 listopada (część warsztatowa)
Łódź

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR