• 2018-03-30

Tego lata tańczymy z Alvaro Solerem

Alvaro Soler walczy z kompleksami i prezentuje teledysk do La Cintura. Utwór zapowiada drugą płytę artysty, Mar de Colores, która ukaże się jeszcze w tym roku.

Alvaro Soler, „La Cintura” – okładka singla (źródło: materiały prasowe wytwórni)

Alvaro Soler, „La Cintura” – okładka singla (źródło: materiały prasowe wytwórni)

La Cintura czyli biodra. Z reguły nie zwracamy na nie większej uwagi, tymczasem dla Hiszpanów zgrabne poruszanie tą częścią ciała to wręcz część kultury. Alvaro Soler niekoniecznie się w tym odnajdywał.

Kiedy pisałem tę piosenkę, cały czas wydawało mi się, że powinienem wyrzucić wzmiankę o biodrach z refrenu  – mówi. – Jestem wysoki i niezdarny, taniec w moim wykonaniu to nie jest coś, czym powinienem się chwalić. Potem stwierdziłem jednak: czemu nie powiedzieć głośno o moich kompleksach? Może właśnie szczerość pozwoli mi pokonać obawy przed prezentowaniem swojego tańca całemu światu?


I tak powstała piosenka oraz teledysk La Cintura, w którym Alvaro z olbrzymim dystansem do siebie prosi o instrukcję, jak sprawnie poruszać biodrami. Prosty układ choreograficzny sprawi, że biodra na całym świecie poruszą się – nawet jeśli do tej pory, podobnie jak Alvaro, ich właściciele nie bardzo wiedzieli, w jaki sposób wykorzystać tę wdzięczną część ciała.

Alvaro Soler | La Cintura
Premiera singla: 29 marca 2018 roku
Warner Music Poland

Dodaj komentarz