Żywe ulice – spotkanie z Pawłem Jaworskim

Urbanista Paweł Jaworski opowie o projektach prototypowych, które zrealizował w kilku miastach w Polsce. Spotkanie z badaczem już 12 kwietnia w Miejskim Ośrodku Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim.

„Żywe ulice”, autor projektu: Paweł Jaworski (źródło: materiały prasowe MOS)

„Żywe ulice”, autor projektu: Paweł Jaworski (źródło: materiały prasowe MOS)

Prototypowanie urbanistyczne polega na testowaniu tymczasowych zmian w przestrzeni miejskiej wspólnie z ludźmi, którzy z niej codziennie korzystają. W ten sposób możemy w rzeczywistości sprawdzić, czy wybrane przez nas miejsce może funkcjonować w inny niż dotychczas sposób lub wytworzyć jego dodatkową wartość społeczną. Prototypowanie możemy też wykorzystać do zweryfikowania, czy nasz pomysł na trwałą przebudowę przestrzeni publicznej będzie dobrze służył jej użytkownikom. Urbanista Paweł Jaworski opowie o projektach prototypowych, które zrealizował w kilku miastach w Polsce. Jego prezentacja będzie również wprowadzeniem do badań dostępności komunikacyjnej siedziby MOS oraz działań tymczasowych, które zrealizowane zostaną w jej otoczeniu latem.

Paweł Jaworski – filozof i urbanista, badacz procesów rozwoju przestrzennego miast. Tworzy narzędzia prototypowania urbanistycznego oraz autorską metodę projektowania przestrzeni publicznej wspólnie z jej użytkownikami (Żywa Ulica / Livable Street). W 2017 roku przygotował pierwszy w Polsce projekt urbanistyczny dla ulicy miejskiej poprzez testowanie i badanie jej tymczasowego zagospodarowania (ul. 3 Maja w Dąbrowie Górniczej). Wspiera samorządy opracowujące dokumenty dotyczące planowania przestrzennego, transportu i rewitalizacji.

Partnerem wydarzenia jest SARP Gorzów Wlkp.

Żywe ulice – spotkanie z Pawłem Jaworskim
12 kwietnia 2018 roku, godz. 18.00
Miejski Ośrodek Sztuki
Gorzów Wielkopolski

Dodaj komentarz