Klub Proza: Szczepan Kopyt, seanse filmowe i koncerty

Początek kwietnia w klubie Proza zapowiada się bardzo interdyscyplinarnie. Spotkania z poezją, koncerty i seanse filmowe to najbliższe propozycje w których będzie można uczestniczyć tuż po świętach.

Szczepan Kopyt (źródło: materiał prasowe)

Szczepan Kopyt (źródło: materiał prasowe)

4 kwietnia odbędzie się spotkanie ze Szczepanem Kopytem – poetą i muzykiem. Rozmowa będzie dotyczyła wyboru wierszy z tomu Wypisy dla klas pracujących i poprowadzi ją Joanna Orska. W spotkaniu udział weźmie także autor wyboru, wrocławski krytyk literacki Paweł Kaczmarski. Wstęp jest wolny.

W kolejnych dniach należy się spodziewać dużo muzycznych wrażeń. Już 5 kwietnia odbędzie się na koncert T’ienLai & Xenony. Podczas tego wieczoru na scenie Prozy zagrają dwa zespoły od dawna wzbudzające zachwyt na scenach klubów i festiwali. Xenony eksploruje pokłady radykalnej elektroniki, a T’ienLai czerpie głęboko ze sztuki szamańskiej i kultury techno. Obie formacje łączy miłość do Philipa K. Dicka i Stanisława Lema.

Dzień później, 6 kwietnia warto wybrać się na Improkracja feat. Julia Pietrucha – spektakl Teatru Improwizacji Improkracja, podczas którego wykonywane na żywo piosenki Julii Pietruchy staną się inspiracją do zaimprowizowania scen przez aktorów Improkracji.

Koncertowo będzie również 7 kwietnia. W Prozie zagra Bluszcz: wrocławski duet elektroniczno-gitarowy poruszający się w klimatach muzyki synthwave. Muzycy czerpią z brzmień polskiej fali syntezatorowej lat 80. i muzyki gitarowej. Podczas koncertu Jarosławowi i Romanowi Zarodnym na perkusji towarzyszyć będzie Marcin Mrówka (Oxford Drama).

Oprócz spotkań literackich i koncertów w Prozie można będzie obejrzeć dwa darmowe seanse filmowe – 7 kwietnia dla rodziców z dziećmi oraz 8 kwietnia dla wielbicieli mariażu filmu i literatury kolejny pokaz z cyklu Literatura na ekranie.

Szczepan Kopyt, seanse filmowe i koncerty
Od 4 do 8 kwietnia 2018 roku
Klub Proza we Wrocławiu

Dodaj komentarz